Hij geeft honderden kinderen een podium, nu zelf in de spotlights: Ruben Rijnveld ontvangt Koninklijke onderscheiding

DIJK EN WAARD – Maar liefst zestien inwoners van Dijk en Waard ontvingen vorige week een Koninklijke onderscheiding. In het gemeentenieuws verderop in deze krant en op www.rodi.nl/dijkenwaard lees je daar meer over. De redactie sprak met één van de gedecoreerden: Ruben Rijnveld, oprichter van theaterschool Kids with Attitude in Heerhugowaard. Al dertig jaar staat hij wekelijks voor de klas om kinderen te begeleiden in theater, zang en dans.
Wat dacht je toen je hoorde dat je een Koninklijke onderscheiding kreeg?
Ik kon het eerst niet geloven. Echt? Daarna was ik even heel ontroerd, denkend aan de afgelopen dertig jaar, die honderden kinderen die ik les heb mogen geven, alle voorstellingen die we hebben gemaakt en vooral de goede tijden die we samen hebben beleefd. Dat ik hiervoor op mijn eenenvijftigste een lintje mag ontvangen voelt als een grote eer.
Met welke smoes was je meegelokt naar Cool?
Mijn beste vriend, Marco Rijkhoff, is producent van de Grote Prijs. Dit jaar zijn er vanuit de GP een aantal evenementen in Cool geweest en dit was er één van. Of ik op vrijdagochtend in pak aanwezig wilde zijn voor een Grote Prijs reünie. Natuurlijk begon me wel iets te dagen, maar lintjes – die werden toch uitgereikt in het gemeentehuis? Dapper stapte ik met hem in de auto naar Cool. Toen ik voor de ingang een oranje loper zag, viel het kwartje en stonden de tranen in mijn ogen. Ook om zoveel vriendschap te mogen hebben.
Waarom denk je dat je deze onderscheiding verdiend hebt?
Dat is lastig van jezelf te zeggen. Ik denk dat ik me nooit uit het veld heb laten slaan als het tegenzit en altijd ben uitgegaan van het positieve in iedereen. Uit het begeleidend schrijven van initiatoren Barbera Planken, Marianne Chrispijn en Marco heeft de gemeente deze tekst geschreven waar ik heel dankbaar voor ben:
De heer Rijnveld is oprichter van theaterschool Kids with Attitude en begeleidt al dertig jaar wekelijks kinderen in theater, zang en dans. Hij vertaalt en regisseert jeugdmusicals, organiseert voorstellingen en kampen en vervult de rol van docent en bestuursvoorzitter. Onder zijn leiding hebben honderden kinderen podiumervaring opgedaan en vaardigheden ontwikkeld die ook buiten het theater worden ingezet. Voor veel leerlingen is Kids with Attitude de plek waar zij voor het eerst durven optreden, durven spreken en durven stralen. Door de jaren heen hebben honderden kinderen hier hun creativiteit ontdekt.
Wat motiveert je om je hier al zo lang voor in te zetten?
Omdat ik weet wat veiligheid, saamhorigheid en creativiteit met een groep kinderen doen. Het samen een jaar toeleven naar meerdere voorstellingen in een groep waar iedereen er mag zijn en met wekelijkse lessen en repetities om het beste uit ieder kind te halen is iets dat ik nog heel lang hoop te blijven doen.
Wat betekent deze erkenning voor jou, en verandert het iets aan wat je nu doet?
Ik ben de Gemeente Dijk en Waard, Cool Kunst en Cultuur en iedereen die ervoor heeft gezorgd natuurlijk heel dankbaar en het motiveert me alleen maar nog meer om de theaterschool met al haar lieve leerlingen en alle vrijwilligers eromheen nog vele jaren te leiden. Dat is toch een cadeau?






Meer nieuws uit Dijk en Waard?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie