Jubileumtoernooi Walking Football Langedijk krijgt speciale plek tijdens 100 jaar LSVV: ‘Gezelligheid altijd voorop’

NOORD-SCHARWOUDE - Tijdens de feestweek van het 100-jarig bestaan van LSVV krijgt ook walking football een bijzondere plek binnen het jubileumprogramma. Op donderdag 12 juni organiseert de club een groot walking footballtoernooi met tien teams uit Noord-Holland. Voor mede-oprichter Henk Heemskerk is het een mooie bekroning op vijf jaar Walking Football Langedijk.
“Dat we tijdens het jubileum van LSVV een eigen toernooi hebben, maakt het extra bijzonder”, vertelt Heemskerk. “Vijf jaar geleden begonnen we hier met drie mensen en nu hebben we een groep van ongeveer dertig leden.”
Het idee voor walking football speelde al langer door zijn hoofd. Zo’n acht jaar geleden zag Heemskerk de sport op televisie voorbijkomen. “Ik ben mij erin gaan verdiepen en dacht meteen: dit moeten we ook in Langedijk krijgen.” Dankzij zijn vriendschap met voormalig LSVV-voorzitter Dirk Witte kwam het plan uiteindelijk van de grond. In samenwerking met Dijk en Waard Sport werd Walking Football Langedijk vijf jaar geleden officieel opgestart bij LSVV.
Inmiddels komen deelnemers uit de hele regio naar Zuid-Scharwoude. Niet alleen uit Langedijk zelf, maar ook uit Heerhugowaard, Warmenhuizen, Alkmaar en Obdam. De jongste speler is 57 jaar oud, terwijl de oudste rond de tachtig is.
Walking football is bedoeld voor mensen vanaf 55 jaar en wordt gespeeld volgens aangepaste regels. Rennen is niet toegestaan, de bal mag niet hoger komen dan heuphoogte en slidings of lichamelijk contact zijn verboden. Er wordt gespeeld op een kleiner veld, zonder keeper en zonder buitenspel.
Volgens Heemskerk maakt juist dat de sport toegankelijk voor veel mensen. “Er doen bijvoorbeeld mensen mee met een kunstknie of oud-voetballers die lichamelijk niet meer op hoog niveau kunnen spelen. Maar we hebben ook deelnemers die vooral komen voor de gezelligheid.”
Dat sociale aspect staat centraal binnen de groep. Iedere vrijdagmorgen trainen de spelers van 9.30 tot 11.00 uur bij LSVV. Daarna volgt standaard de bekende ‘derde helft’ met koffie en thee in de kantine.
“Het is echt een hechte club geworden”, zegt Heemskerk. “We gaan ook samen varen, barbecueën of uiteten. Voor sommige mensen is dat sociale contact ontzettend belangrijk.” Partners sluiten regelmatig aan bij activiteiten buiten het voetbal om.
Samen met Jaap Smit regelt Heemskerk vrijwel alles rondom walking football in Langedijk. “Jaap is vooral handig met de computerzaken en ik houd mij bezig met trainingen, toernooien en de organisatie”, vertelt hij enthousiast.
Ook Stichting Lief Langedijk ondersteunt het walking football in Langedijk. De stichting helpt onder meer met sportkleding en het verzorgen van een AED-cursus voor de groep. Daarnaast verzorgt Stichting Lief Langedijk tijdens het jubileumtoernooi de herinneringsmedailles voor alle deelnemende teams.
Jubileumtoernooi
Tijdens het jubileumtoernooi op 12 juni nemen tien teams uit Noord-Holland het tegen elkaar op in twee poules. Teams uit onder meer Egmond, Bergen, Hoorn, Medemblik, Enkhuizen, Heerhugowaard, Landsmeer, Amsterdam Zuidoost en van voetbalclub Telstar komen naar Langedijk. Oud-profvoetballer Yuri Cornelisse verzorgt vooraf de warming-up van de teams.
Volgens Heemskerk draait het die middag vooral om plezier, bewegen en saamhorigheid. “Natuurlijk zijn er fanatieke spelers, maar iedereen doet mee. Ook als je iets minder goed bent krijg je gewoon de bal toegespeeld. Dat is het mooie van walking football.”
Na afloop van het toernooi volgt een prijsuitreiking en een feestavond met live muziek als onderdeel van de jubileumweek van LSVV. Vrijwilligers, scheidsrechters en EHBO’ers helpen mee om er een complete sportieve dag van te maken.
Wie nieuwsgierig is geworden, kan vrijblijvend een keer komen kijken of meedoen tijdens de vrijdagtraining bij LSVV. “Iedereen is welkom”, besluit Heemskerk. “Als je maar gezellig meedoet.”





Meer nieuws uit Dijk en Waard?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie