Gemeenteraad Dijk en Waard stemt in met plannen voor het Stadshart en meer betrokkenheid bij Zaffier

Politiek
Burgemeester Poorter (m) met de nieuwe commissieleden Henk Zantingh (PRO, r) en Jeroen Meuwese (VVD).
Burgemeester Poorter (m) met de nieuwe commissieleden Henk Zantingh (PRO, r) en Jeroen Meuwese (VVD). (Foto: Gemeente Dijk en Waard)

DIJK EN WAARD - De gemeenteraad van Dijk en Waard heeft dinsdagavond 8 september ingestemd met de Doorontwikkelvisie en -strategie voor het Stadshart. Ook stemde de raad in met de voorgestelde pilot voor een regionale raadsadviescommissie van Zaffier. Daarmee zijn belangrijke stappen gezet voor de verdere ontwikkeling van het Stadshart en de betrokkenheid van de gemeenteraad bij Zaffier.

Unanieme steun voor ontwikkeling Stadshart

De gemeenteraad stemde unaniem in met de Doorontwikkelvisie voor het Stadshart. De visie moet richting geven aan de ontwikkeling van het Stadshart tot het ‘Podium voor de stad’: een plek waar inwoners graag wonen, werken, verblijven en elkaar ontmoeten.

De ambities zijn onder meer ruimte voor ongeveer 1.500 nieuwe woningen en 1.000 extra bomen. Ook wordt ingezet op een groenere openbare ruimte, meer ruimte voor evenementen en ontmoeting, betere fietsvoorzieningen en nieuwe mobiliteitsoplossingen. De ontwikkeling van het Stadshart wordt de komende jaren stap voor stap verder uitgewerkt.

Tijdens de vergadering werd daarnaast gesproken over de bereikbaarheid en het parkeren in het Stadshart. Een motie van 50PLUS en BvDW om parkeren bij toekomstige plannen concreter en beter controleerbaar te maken, kreeg onvoldoende steun. Volgens verschillende raadsleden en het college is parkeren al voldoende onderdeel van het bestaande beleid en wordt dit bij concrete ontwikkelingen verder uitgewerkt.

Pilot voor meer betrokkenheid bij Zaffier

Ook stemde de gemeenteraad in met het voorstel om geen wensen en bedenkingen mee te geven op het conceptreglement voor de pilot van een regionale raadsadviescommissie Zaffier. Zaffier ondersteunt inwoners bij werk, inkomen en participatie. Met de nieuwe adviescommissie kunnen raadsleden uit de deelnemende gemeenten gezamenlijk adviseren over belangrijke onderwerpen van Zaffier.

Het gaat om een pilot die na twee jaar wordt geëvalueerd. Een amendement van BvDW en 50PLUS om de evaluatie van de pilot meetbaarder te maken, werd verworpen.

Nieuwe gezichten in de commissies

De raad benoemde daarnaast verschillende nieuwe commissieleden. Henk Zantingh (PRO) en Jeroen Meuwese (VVD) werden benoemd als lid van de raadscommissie. Ook werd Joeri Pols benoemd als lid van de Commissie Sociaal Domein, als opvolger van Mike Walter.

Voor de regionale raadsadviescommissie Zaffier werden Joke van Ruitenbeek (SDW) en Mike Walter (CDA) gekozen. Zij gaan namens Dijk en Waard deelnemen aan de regionale adviescommissie.

Meer nieuws uit Dijk en Waard?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: