Succesvolle Peuter4Daagse in West-Friesland

Onderwijs
De Peuter4daagse in West-Friesland was een groot succes.
De Peuter4daagse in West-Friesland was een groot succes. (Foto: Graag Team Sportservice/aangeleverd)

REGIO - De Avond4daagse mag dan nog wel een aantal jaartjes op zich laten wachten, maar beginnen kan niet vroeg genoeg. Ook dit jaar deden daarom tientallen kinderdagverblijven en peuterspeelzalen uit de gemeenten Enkhuizen, Stede Broec, Drechterland, Medemblik en Koggenland mee aan de Peuter4Daagse in West-Friesland. Kinderdagverblijven en peuterspeelzalen organiseerden op initiatief van de JOGG-aanpak de Peuter4daagse, welke bijdraagt aan het in beweging brengen van kinderen op jonge leeftijd.

De peuterversie van de Avondvierdaagse begon 10 juni in de gemeenten Enkhuizen, Stede Broec, Drechterland, Medemblik en Koggenland. Sindsdien hebben jonge wandelaars al vele kilometers afgelegd. Dit jaar was er weer een mooie samenwerking tussen kinderdagverblijven en peuterspeelzalen van Kappio, Berend Botje, Partou, BAM, de Vlinderwerf, Stichting Kinderopvang West-Friesland, Amberrosia en diverse gastouders.

Veel interesse

Dat er zoveel interesse was in de Peuter4Daagse, kwam niet geheel onverwachts, aldus JOGG-regisseurs Fleur de Wit. “In de gemeenten Medemblik en Enkhuizen is het initiatief al 2 jaar geleden gestart, succesverhalen worden uitgewisseld en daardoor is het aantal locaties dat dit jaar meedeed nog een stuk groter”, aldus Fleur. Tijdens de Peuter4Daagse wandelen peuters vier dagen een kwartier rondom hun opvanglocatie. Na deze vier dagen ontvangen ze een welverdiende medaille.

Meer nieuws uit Drechterland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: