Eindelijk meer duidelijk: lees hier over de nieuwe burgemeester van Edam-Volendam

EDAM-VOLENDAM - Lieke Sievers gaat binnenkort stoppen als burgemeester van Edam-Volendam. Dat weten we inmiddels. Maar wie wordt de nieuwe eerste burger? Lange tijd was dat onduidelijk, maar de gemeenteraad heeft nu een keuze gemaakt. De 34-jarige Rick Beukers uit Bunschoten-Spakenburg. Wie is hij? En wat doet hij nu? We praten je graag bij.
Door Wesley Dekker
Rick Beukers is dan wel 34 jaar, maar hij is al jaren betrokken bij de gemeentepolitiek in Bunschoten-Spakenburg. Namens de VVD kwam hij in 2014 terecht in de raadszaal. Vervolgens werd hij wethouder Financiën, Economische Zaken en Mobiliteit. Na zes jaar heeft hij gesolliciteerd als nieuwe burgemeester van Edam-Volendam.
Luisterende burgemeester
In zijn eerste toespraak benadrukt Beukers vooral zijn achtergrond. “Ik ben geboren en opgegroeid in Bunschoten-Spakenburg. Net als Edam-Volendam een hechte gemeenschap met een bevolking die van aanpakken houdt.” Ook benadrukt de wethouder het overeenkomstige visserijverleden en de hoeveelheid toeristen. “Ik heb er veel zin in om de inwoners te leren kennen. Ik wil een luisterende burgemeester zijn die weet wat er speelt in alle kernen van de gemeente.’’
Ceremonieel
Officieel is de aanstelling van Beukers nog niet rond. Hij moet namelijk worden benoemd door de koning en de minister van Binnenlandse Zaken. Technisch gezien is dat min of meer ceremonieel. Zelden worden kandidaten hierbij afgewezen.
De beëdiging van Rick Beukers als nieuwe burgemeester van Edam-Volendam staat gepland voor eind maart 2025.






Meer nieuws uit Edam - Volendam?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie