CDA Enkhuizen stelt het college vragen over samen WK kijken in de zomer

ENKHUIZEN - Het CDA Enkhuizen vraagt het college van B&W om tijdig na te denken over gezamenlijk WK-kijken in de zomer van 2026. Door het tijdsverschil met Noord-Amerika beginnen veel wedstrijden midden in de nacht, wat vragen oproept over openingstijden van horeca en sportverenigingen.
De fractie heeft schriftelijke vragen gesteld over de mogelijkheden voor horeca en sportclubs om incidenteel ruimere openingstijden te krijgen tijdens nachtelijke wedstrijden. Het CDA wil dat de gemeente in overleg gaat met ondernemers, verenigingen en politie om te bekijken wat in Enkhuizen mogelijk is.
Duidelijke kaders gewenst
Het CDA vraagt wanneer de gemeente met heldere regels komt voor het uitzenden van nachtelijke WK-wedstrijden. Vergunningen voor bijvoorbeeld verruimde openingstijden of het plaatsen van schermen moeten volgens de fractie zo eenvoudig mogelijk worden geregeld. Tegelijk benadrukt de partij het belang van nachtrust en openbare orde. Omwonenden moeten worden geïnformeerd als regels tijdelijk worden verruimd.
Samen beleven
"Samen naar sport kijken brengt mensen bij elkaar. Een WK is een feest dat je samen beleeft", zegt fractievoorzitter Jan van der Werf. "Met duidelijke afspraken kan Enkhuizen daarvan genieten, met ruimte voor verbinding én respect voor rust en veiligheid." CDA-kandidaat Jeftha Hanemaaijer voegt toe: "Wij Enkhuizers beleven het WK samen. Dan moeten we ook weten waar we aan toe zijn."






Meer nieuws uit Enkhuizen?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie