Beleef het voorjaar in Enkhuizen met leuke activiteiten voor jong en oud

Uit
Het voorjaar is begonnen, en daarmee ook een reeks leuke activiteiten.
Het voorjaar is begonnen, en daarmee ook een reeks leuke activiteiten. (Foto: Marianne de Zwart)

ENKHUIZEN - Stichting Marketing Enkhuizen heeft leuke activiteiten verzameld op een gloednieuwe flyer, genaamd Voorjaar in Enkhuizen. De lichtgele flyer is op diverse locaties in de stad gratis verkrijgbaar en mede mogelijk gemaakt door het Ondernemersfonds Enkhuizen. Bekijk hieronder een overzicht van de activiteiten.

Op zaterdag 18 april vindt een nieuw evenement plaats: de Enkhuizer Vlootdag. Een nautisch evenement voor het hele gezin, midden in de historische haven van Enkhuizen. Chartervaartondernemers openen hun schepen en nodigen je uit om aan boord te komen kijken. Struin over de kade, stap aan boord voor een korte rondvaart, volg een workshop en ontmoet schippers en bemanning. Zo krijg je een mooi inkijkje in het leven en werken op het water. Voor kinderen is er van alles te doen, zoals spelletjes, een speurtocht, schminken en een springkussen.

Week van de Stenen winkel

De stenen winkels maken onze historische binnenstad een stukje mooier en gezelliger. Om te laten zien hoeveel unieke ondernemers Enkhuizen heeft, bundelen zij van 1 tot en met 9 mei hun krachten tijdens Shop & Beleef Enkhuizen, onderdeel van de Week van de Stenen Winkel. Wat kun je verwachten? Een leuke actie of klein cadeautje bij je favoriete winkel, proeverijen, muziek en entertainment. Iedere dag wordt er iets leuks georganiseerd.

Fijnproevers

Ook voor wie houdt van lekker eten en drinken is er dit voorjaar van alles te doen in Enkhuizen. Denk aan een whiskyproeverij in de Drom, Rosé aan de Dijk of de Woeste Oesterdagen bij Bij NAP.

Buiten spelen

Aangenaam lenteweer nodigt uit om lekker buiten te spelen. Dat kan volop, want ook Speeltuin Kindervreugde, Hertenkamp Enkhuizen en Sprookjeswonderland zijn weer geopend voor een nieuw seizoen. Voor wat extra avontuur fiets je naar Bovenkarspel. Het Blote Voetenpad en Klimpark Streekbos zitten er vlak bij elkaar.

Schepen zonder zeil

En is het een keer wat minder weer, ga dan vooral naar het Flessenscheepjesmuseum. Daar is de expositie Schepen zonder zeil geopend. In deze nieuwe tentoonstelling geen zeilschepen, maar vaartuigen die varen op motor, worden geduwd of zelfs stil blijven liggen. Van het lichtschip Surinamerivier dat ooit zeilend naar zijn plek werd gebracht tot het zendschip van Radio Veronica en de futuristische Nautilus van Jules Verne: deze tentoonstelling laat zien hoe veelzijdig en verrassend een schip in een fles kan zijn. De vrijwilligers delen graag de verhalen erachter, waardoor je anders naar elk detail gaat kijken.

Varen met De Friesland

De Museumstoomtram Hoorn-Medemblik is ook weer van start gegaan. En dus klinkt de komende maanden bijna dagelijks weer de scheepstoeter van De Friesland. Om 10.40 uur vaart het schip naar Medemblik en kun je aansluitend op de stoomtram stappen voor een mooie rit tussen de bollenvelden door naar Hoorn. Tip: je fiets kan mee aan boord van De Friesland. Op een mooie dag fiets je lekker over de dijk naar Medemblik en vaar je zonder moe te worden met de boot terug naar Enkhuizen.

Informatie

Op de website www.visitenkhuizen.nl vind je een complete evenementenkalender. Op de site kun je ook de nieuwe flyer downloaden.

Papieren flyer ophalen

Wil je liever een papieren versie om op je prikbord te hangen? Haal dan de flyer op bij de lokale VVV, Zuiderzeemuseum, Sprookjeswonderland, horeca of één van de winkels in de stad.

Meer nieuws uit Enkhuizen?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: