Historische Oogst- en dorsmiddag bij museum Sow to Grow

ENKHUIZEN - Museum Sow to Grow aan de Westerstraat in Enkhuizen, organiseert ook in de herfst een reeks activiteiten voor bezoekers van alle leeftijden. Komend weekend, zaterdag 19 september staat in het teken van het oogsten en dorsen van zaden, zoals dat vroeger ging.
Dorsen, klepelen en rondzeven, sla-zaden schonen met de wanmolen en meer. Dit zijn geheimen die het museum zaterdag 19 september van 12.00 tot 17.00 uur met bezoekers deelt.
Demonstraties
Op het voorplein, de Westertuin, zijn de demonstraties zaden oogsten en schonen en in de Regentessenkamer van het museum zijn bijzonder zaden uit de museumcollectie te zien. Enthousiaste vrijwilligers vertellen over de verschillende manieren van oogsten en verwerken. Ook wordt er een soepje geserveerd met producten uit De Garden.
Bewustzijn vergroten
Sow to Grow biedt een breed scala aan presentaties en workshops. Alle activiteiten zijn gericht op het vergroten van het bewustzijn over plantenveredeling en de impact ervan op ons dagelijks leven. Bezoekers kunnen zich onderdompelen in de Westertuin, de Kloostertuin, Regentesse-kamer en museumzalen. Er is voor ieder wat wils.
Informatie
Kom naar Sow to Grow en ontdek de fascinerende wereld van plantenveredeling. Ervaar hoe planten bijdragen aan een gezondere en smakelijke toekomst. De historische middag is een gratis evenement, voor de museumzalen is entreeprijs van toepassing, maar de museumkaart is hier geldig.





Meer nieuws uit Enkhuizen?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie