Afscheid & Verbindingsbeurs in PNK-kerk

Zorg
Patricia Petrick (links in het geel) organiseert zondag 2 november een Afscheid & Verbindingsbeurs.
Patricia Petrick (links in het geel) organiseert zondag 2 november een Afscheid & Verbindingsbeurs. (Foto: aangeleverd)

HOOGKARSPEL - De Afscheid & Verbindingsbeurs vindt zondag 2 november van 11.00 tot 15.00 uur plaats in de PNK-kerk van Hoogkarspel. De toegang is gratis.

Dit is een dag vol inspiratie, ontmoetingen en eerlijke gesprekken over leven, verlies en herinneren. Of je nu nadenkt over je eigen afscheid, een dierbare wilt bijstaan of zoekt naar manieren om te herdenken - deze dag helpt je de juiste woorden, mensen en mogelijkheden te vinden.

Wat kun je verwachten?

Ontmoet lokale ondernemers die ieder vanuit hun eigen expertise werken met afscheid en herinnering. Ontdek producten en diensten: van bloemstyling, ritueelbegeleiding en coaching tot uitvaartkisten, waden, kunst, fotografie en meer. Ga eens laagdrempelig in gesprek met uitvaartleider Yvonne Out Breed van Liefdevolle Uitvaartbegeleiding, of maak kennis met de uitvaartverenigingen van Drechterland en Hoogkarspel. Laat je inspireren door verhalen, kunst, rituelen, voorbeelden en persoonlijke gesprekken.

Patricia Petrick

Organisator Patricia Petrick, die in 2019 begon als afscheidsfotograaf, licht toe: “Toen ik met dit werk begon ontdekte ik hoe veelzijdig én onderbelicht de wereld van afscheid nemen is. Er zijn zóveel waardevolle manieren om stil te staan bij verlies, en toch rust er nog vaak een taboe op. Veel mensen vermijden het onderwerp liever, terwijl juist het open gesprek over dood, verlies en rouw helend kan zijn. Daarom organiseer ik deze beurs: om ruimte te creëren voor verbinding, voor eerlijke verhalen, voor troost én voor het doorbreken van het stilzwijgen.”

Programma sprekers

Tijdens de beurs is er, naast de stands van verschillende ondernemers, ook een inspirerende sprekersruimte. De tijden zijn onder voorbehoud van wijzigingen. 

  • Om 11.30 uur is Jenny Hamel aan het woord - Schrijfster van kinderboeken, zelf geschreven kinderboeken en het ontstaan en belang ervan. 
  • Om 12.00 uur is Patricia Petrick aan het woord - Afscheidsfotografie: wanneer zet je het in? En wat ís afscheidsfotografie eigenlijk? 
  • Om 12.30 uur is Maaike Dol aan het woord - Wat we kunnen leren van stervende mensen: wie de dood ziet, ziet het leven. 
  • Om 13.00 uur is Maike van Afuitex aan het woord - Manieren van opbaren: wat er mogelijk is en wat past bij jou of je dierbare. 
  • Om 14.00 uur zijn Irene Frankfurt & Nicole Reynders aan het woord - Hoe doe je dat nou, onvoorwaardelijk liefhebben? 
  • Om 14.20 uur is Tessa Vriend - Buis aan het woord - Je nalatenschap goed regelen: hoe bescherm je je dierbaren en vermogen? 
  • En tot slot is om 14.40 Marije Binnekade aan het woord - Wat doet rouw met jou?: over emoties, impact en het hervinden van betekenis.

Divers aanbod

Tijdens de beurs zijn diverse ondernemers aanwezig, die ieder op hun eigen manier bijdragen aan een warm en persoonlijk afscheid. Daarnaast is er ook een foto-expositie ‘Waar liefde & natuur samenkomen’ te zien — een serie beelden waarin de zachtheid van afscheid en de kracht van de natuur elkaar ontmoeten.

Ook interessant voor jou:

Meer nieuws uit Enkhuizen?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: