Tim zit met gezin vast in Dubai door oorlog Midden-Oosten: ‘We moesten de schuilkelder in’

REGIO/DUBAI - Wat begon als een korte vakantie, is voor Tim van der Veen uitgemond in een angstige situatie. De ondernemer uit Velsen-Noord zit momenteel met zijn gezin vast in Dubai. ‘‘De drones worden letterlijk met harde knallen uit de lucht geschoten".
De oorzaak is de oorlog in Iran, waardoor het luchtverkeer van en naar de regio nagenoeg is platgelegd. De huidige, gespannen situatie in Dubai wordt veroorzaakt door een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. De Verenigde Arabische Emiraten zijn hier betrokken bij geraakt.
Schuilkelder
Tim en zijn gezin zitten duizenden kilometers van huis vast. ‘‘Afgelopen zaterdag begon de onrust. Met twee harde knallen werden drones uit de lucht gehaald, boven ons hotel waar wij op dat moment ook verbleven. Direct was er paniek, mensen die door elkaar heen renden. We werden naar een schuilkelder gebracht. Een ontspannen vakantie sloeg binnen enkele minuten om in totale onzekerheid en angst.’’
Geen perspectief
Een dag later, op zondag, zou het gezin terugvliegen naar Nederland. Dit ging echter niet door, omdat het luchtruim gesloten is en er geen vliegreizen mogelijk zijn. ‘‘We zitten nu al vijf dagen vast, zonder duidelijk perspectief op een terugreis naar Nederland’’, vervolgt Van der Veen. ‘‘Het is vooral heel lastig dat er vanuit de Nederlandse reisorganisatie nog niets gedaan is. Omdat we een pakketreis hebben geboekt, gingen we ervan uit dat we ondersteuning zouden krijgen. Elke rekening komt bij ons terecht. We zitten al dagenlang vast zonder duidelijk perspectief op een terugreis naar Nederland” zegt Van der Veen. “Het is vooral frustrerend dat er vanuit de Nederlandse reisorganisatie en overheid nog weinig concreets geregeld lijkt te zijn. Er wordt gezegd dat er mogelijk vluchten komen, maar of wij daar op mee kunnen, weten we niet.”
Eigen schade loopt in duizenden euro’s
Van der Veen runt een familiebedrijf in Velsen-Noord. Door de huidige situatie loopt de schade inmiddels in de duizenden euro’s. ‘‘Onze dochter probeert de zaak zo goed mogelijk draaiende te houden, maar dit gaat niet vanzelf. Zij heeft onlangs een skiongeluk gehad en kan daardoor niet alles. Het is heel frustrerend om op afstand toe te moeten kijken. We hopen als gezin dat er snel een oplossing komt en we weer veilig terug kunnen naar Nederland.’’
Luchtruim gesloten
Het is niet mogelijk om Dubai te verlaten. Dit leidde tot annuleringen van vluchten. Raketten en drones hebben de infrastructuur geraakt. Zo ook Dubai International Airport.






Meer nieuws uit Haarlem?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie