Haarlem in beeld tijdens Stripdagen

Stripdagen Haarlem keert op 30 en 31 mei terug met een nieuw en verrassend programma dat zich door de hele stad uitstrekt. Van het station via het centrum tot De Koepel staat Haarlem in het teken van strips.
HAARLEM - Bezoekers kunnen genieten van een mix van gevestigde namen, jong talent en beeldverhalen van de toekomst. Met een nieuw fris campagnebeeld van het stripfestival, ontworpen door prijswinnend illustrator Milan Hulsing, nodigt het festival bezoekers uit om verder te kijken dan de eerste indruk. Met het thema ‘Kritisch Kijken’ wil Stripdagen Haarlem laten zien dat strips meer zijn dan entertainment: ze zijn een kunstvorm die vragen kan stellen, perspectieven kan verschuiven en maatschappelijke thema’s kan onderzoeken. Hulsing, die dit jaar de Stripschapprijs won, exposeert zijn werk in Hello I’m Local in de Spaarnwouderstraat in Haarlem.
Bezoekers starten hun ontdekkingstocht al bij het station van Haarlem, waar werk van Aimée de Jongh te zien is. In De Koepel bevindt zich het hart van het festival met een grote uitgeversbeurs met meer dan zestig deelnemers uit Nederland en België, een uitgebreide small press-sectie, workshops en een inhoudelijk programma met lezingen, interviews en panelgesprekken.
Bijzondere editie
Wat deze editie bijzonder maakt, is de sterke mix van gevestigde namen en een nieuwe generatie makers. Op verschillende locaties in de stad staan bekende illustratoren en prijswinnende kunstenaars naast jonge talenten, studenten en collectieven, die het beeldverhaal van de toekomst laten zien. Van politieke cartoons, graphic novels en graphic journalism tot persoonlijke en experimentele verhalen, het programma laat de volle breedte van het medium zien.
Veel werk in de stad
Ook buiten De Koepel is er, onderweg naar de stad, veel te ontdekken. Stripparcours De Vlaamse Vitrines bijvoorbeeld. Een stripparcours waarbij Vlaamse stripmakers werk tonen in veel etalages van ondernemers in de stad. Ook zijn er tentoonstellingen in onder meer het Noord-Hollands Archief, het ABC Architectuurmuseum, De Volharding, Nieuwe Vide en 37PK, waar internationale en lokale makers hun werk presenteren.
Stripdagen Haarlem start op vrijdag 29 mei met een feestelijke opening door illustrator en cartoonmaker Jip van den Toorn. Voor meer informatie: stripdagenhaarlem.nl.






Meer nieuws uit Haarlem?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie