Heb jij nog vuurwerk thuis liggen? Let op: dit moet je nu doen

Nieuws
Vuurwerk inleveren?
Vuurwerk inleveren? (Foto: Pexels)

HAARLEM - Heeft u nog vuurwerk liggen van eerdere jaarwisselingen? Breng het dan op donderdag 1 oktober naar de parkeerplaats bij de IJsbaan in Haarlem. Daar kunt u het gratis, anoniem en zonder boete inleveren.

Sinds 1 augustus 2026 geldt in heel Nederland een landelijk vuurwerkverbod. Het is sindsdien verboden om vuurwerk af te steken, te kopen, te vervoeren of in huis te hebben. Haarlem had al enkele jaren een eigen lokaal verbod, dat verbod geldt nu dus voor het hele land.

F1

Uitzondering geldt alleen voor vuurwerk uit categorie F1, zoals sterretjes en knalerwten. Al het overige vuurwerk is verboden. Op de verpakking staat aangegeven in welke categorie het valt.

Inleverpunt

De landelijke inleveractie van de Rijksoverheid biedt de mogelijkheid om vuurwerk veilig in te leveren, ook vuurwerk dat al vóór het landelijke verbod al niet was toegestaan.

Inleverpunt

Het inleverpunt in Haarlem is op donderdag 1 oktober 2026 geopend van 8.00 tot 17.30 uur op de parkeerplaats van IJsbaan Haarlem, IJsbaanlaan 2. Inleveren is gratis, anoniem en zonder boete.

Informatie

Meer informatie over het vuurwerkverbod en de inleveractie is te vinden op:

leverjevuurwerkin.nl.

Meer nieuws uit Haarlem?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: