Historische Kring Heemskerk

Heemskerk van Toen: wie kan meer vertellen over deze mensen bij de St. Mariaschool ?

Column
De foto met Zuster Materna.
De foto met Zuster Materna. (Foto: Aangeleverd)

Bij de Historische Kring Heemskerk komen regelmatig foto’s binnen waar weinig informatie over bekend is. Zo ook deze foto met Zuster Materna.

Zuster Materna was het gewaardeerde hoofd van de katholieke St. Mariaschool aan de Anthonie Verherentstraat, waar zij in ‘66 werd gehuldigd bij haar afscheid. Zij stond jarenlang aan het hoofd van het onderwijsteam van de meisjesschool, dat tot de jaren 60 uit nonnen en leken bestond. Een leek is een gewone gelovige, die in de maatschappij leeft en geen geestelijke of kloosterling is. Wie kan de Historische Kring Heemskerk meer vertellen over de mensen op de foto? Laat het weten via vraag@historischekringheemskerk.nl.

Mooie oude foto’s

Heb je zelf nog mooie oude foto’s liggen? Je kunt ze inleveren of laten inscannen op maandagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Dan is de Historische Kring Heemskerk open voor bezoekers. Loop gerust eens binnen en drink een kopje koffie mee.


De rubriek is in handen van de Historische Kring Heemskerk. De Historische Kring Heemskerk is ook actief op Instagram en Facebook.

Je kunt ook lid worden van de HKH. Voor slechts 18,75 euro per jaar ontvang je twee keer per jaar het magazine Heemskring. Kijk voor meer informatie op www.historischekringheemskerk.nl/lid-worden-van-de-historische-kring-heemskerk.

Meer nieuws uit Heemskerk?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: