Lezing: De Red Ball Express

HEEMSKERK - Het museum van de Stichting ARG in Fort Veldhuis organiseert zondag 29 juni om 14.00 uur een lezing over de Red Ball Express. Dat heeft alles te maken met D-day, die in de nacht van 5 op 6 juni 1944 van start ging. Over het 80 kilometer lange strand van Normandië vond de grootste amfibische landing ooit plaats. De geallieerden hadden grote verliezen en een trage opmars verwacht. Na de eerste moeilijke periode rukten de geallieerde legers echter snel op, zo snel dat de voorhoede problemen kreeg met de bevoorrading van voedsel, brandstof en munitie.
De militairen konden geen gebruik maken van de Franse spoorlijnen want die waren vooraf juist uitgebreid gebombardeerd om het de Duitsers moeilijk te maken. Als noodoplossing werd op 25 augustus 1944 de Red Ball Express gestart. Zesduizend vrachtwagens reden af en aan in een eenrichtingscircuit naar het steeds verder oprukkende front. Dit werkte zo goed dat er meer van dergelijke routes werden opgezet.
Hans Walrecht laat aan de hand van videofragmenten en foto’s zien hoe de Red Ball Express werd uitgerold, de deelnemende vrachtwagens, de problemen die men ondervond en de prestaties van de andere routes die opgezet werden.
Fort Veldhuis
Het Fort bij Veldhuis is onderdeel van de Stelling van Amsterdam. Het fort is een van de oudste en grootste forten van deze stelling.
Meer informatie
Kijk voor meer informatie op www.arg1940-1945.nl of neem contact op via info@arg1940-1945.nl.






Meer nieuws uit Heemskerk?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie