Chris uit Beverwijk verovert met modelauto’s een vaste plek op het circuit van Zandvoort

Overdag werkt Chris Walker als ambtenaar bij de BUCH, maar buiten werktijd staat alles voor de Beverwijker in het teken van modelauto’s. De passie groeide uit tot een eigen onderneming, waarmee hij inmiddels een vertrouwde verschijning is op vrijwel alle race-evenementen van Circuit Zandvoort.
BEVERWIJK - Chris werkt inmiddels zestien jaar voor de gemeentelijke organisatie. Zijn liefde voor auto’s en modelauto’s gaat echter veel verder terug. Vier jaar geleden besloot hij samen met compagnon Danny van der Bos die passie om te zetten in een onderneming.
“Danny en ik zijn ooit begonnen met een Marktplaats-handeltje dat we hebben overgenomen”, vertelt Chris. “Dat ging best goed. Daarna stonden we op rommelmarkten om spullen te verkopen. Toen dachten we: laten we ons inschrijven bij de Kamer van Koophandel en er een echt bedrijf van maken.”
Het tweetal koopt modelauto’s in bij groothandels en verkoopt deze vervolgens door aan verzamelaars. Inmiddels zijn ze aanwezig op vrijwel alle race-evenementen op Circuit Zandvoort, met uitzondering van de Formule 1 dit weekend. Een vaste winkel hebben ze niet; hun klanten weten hen vooral te vinden op evenementen.
Bijzondere racewagens
Onder verzamelaars zijn vooral bijzondere racewagens geliefd. Een model dat veel belangstelling trekt, is de Mazda 787B, de legendarische winnaar van de 24 uur van Le Mans in 1991. “Mensen vinden die auto prachtig, vooral vanwege de opvallende kleurenstelling”, zegt Chris.
Ook de Formule 1-modellen zijn populair. Vooral de kleinere en betaalbare uitvoeringen vinden gretig aftrek. “Die zijn toegankelijk geprijsd en daardoor leuk om te sparen.”
Gevraagd naar zijn favoriete merken hoeft Chris niet lang na te denken. “Spark en Minichamps zijn voor mij de leukste merken.”
Vaste plek
Zo combineert de Beverwijker een vaste baan in het openbaar bestuur met een onderneming die voortkwam uit een jarenlange hobby. Een passie die hem inmiddels een vaste plek heeft bezorgd in de wereld van modelauto’s en de autosport.







Meer nieuws uit Heemskerk?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie