Partijen aan het woord: Het bouwen van nieuwe woningen is een prioriteit voor Heemskerk

HEEMSKERK - Heemskerk gaat op 18 maart opnieuw stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop naar deze verkiezingen vraagt Rodi Heemskerk politieke partijen in de rubriek Partijen aan het woord om hun standpunt over actuele thema’s. Deze week behandelen we stelling 5 van de 6: ‘Het bouwen van nieuwe woningen is een prioriteit voor Heemskerk’.
D66 Heemskerk: De woningnood slaat Heemskerk niet over. Ook in onze gemeente staat het leven van jongeren op de pauzestand en wonen veel mensen in een niet passende woning. Daarom laat D66 Heemskerk geen mogelijkheid onbenut om woningen te realiseren. Actief grondbeleid, aparte grondprijzen voor midden huur en sociale koopwoningen. Wijken verdichten en woningdelen makkelijker maken. Alles met aandacht voor een fijne woonomgeving met voldoende ruimte voor groen, water en beweging.
Heemskerk Lokaal: Heemskerk heeft nieuwe woningen hard nodig. Heemskerk Lokaal steunt het bouwen van nieuwe woningen, met prioriteit voor betaalbaarheid en passende woningen voor starters, gezinnen en senioren. Groei moet zorgvuldig gebeuren, met behoud van het dorpse karakter en aandacht voor leefomgeving en voorzieningen.
VVD Heemskerk: Woningbouw heeft prioriteit, maar starre regels en extreme eisen voor sociale huur blokkeren juist nieuwe projecten. VVD Heemskerk wil deze barrières wegnemen om tempo te maken. Wij moeten de mogelijkheden van de schaarse ruimte benutten en slim de hoogte in gaan waar dat kan. Zo creëren we bijvoorbeeld passende woningen voor senioren, waardoor er weer eengezinswoningen vrijkomen voor jongeren. Doorstroming en realistische voorwaarden zijn de enige manier om de woningnood op te lossen.
GroenLinks/PvdA Heemskerk: Voor een prettig dorrup is het belangrijk dat starters en gezinnen kunnen blijven wonen in Heemskerk. Niet noodgedwongen bij ouders op zolder of vertrekken naar een plek ver van huis. Ouderen moeten kunnen doorstromen naar naar een woning die past bij die levensfase. Wij staan voor betaalbaar bouwen, sociale huur en koop zijn keihard nodig om het leefbaar te houden. Inwoners hebben recht op goede betaalbare woningen. Daarom zijn we ook keihard aan de gang om er echt meer betaalbare woningen bij te krijgen.
CDA Heemskerk: Jazeker, vooral betaalbare woningen. Ook kan het aantal woningen uitgebreid worden uit bestaande huizen en leegstaande gebouwen. Alle partijen zullen dit ongetwijfeld met ons eens zijn, net als vier jaar geleden. Na de verkiezingen werden die ambities snel naar beneden bijgesteld, behalve door het CDA. Door regelgeving kunnen we niet buiten de huidige grenzen bouwen. De kansen die er wel zijn, moeten we maximaal benutten. Heemskerk moet verdichten, zodat de jongeren niet gedwongen worden uit ons dorp weg te trekken.
Hart voor Heemskerk: Ja, woningbouw is een prioriteit. Jongeren, starters en senioren wachten te lang. We moeten sneller bouwen, met voldoende sociale huur en betaalbare koop, passend bij de lokale behoefte. Verdichten mag, zolang het leefbaar blijft met oog voor het dorpse karakter. Woningen zijn er om in te wonen, niet om mee te speculeren.
Forum voor Democratie Heemskerk: Woningnood raakt Heemskerk hard. Wij kiezen voor bouwen met gezond verstand en schrappen regels om sneller te kunnen bouwen. Meer woningen, minder drempels, geen massabouw, maar herkenbare wijken die passen bij het dorpse karakter. Voorrang voor inwoners en geen voorrang voor statushouders, betaalbare koopwoningen, gezonde huurmarkt, transformatie leegstand, seniorenwoningen, behoud warm straatlicht, vergroening van wijken en minder verharding, zonder verplichte verduurzaming bij renovatie.
Dit bericht is ook gedeeld via ons Rodi WhatsApp-kanaal van Heemskerk. Ook razendsnel het laatste nieuws in je app? Volg het kanaal (anoniem) via deze link.






Meer nieuws uit Heemskerk?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie