Even Bankzitten

De Bankzitters. Wie kent ze niet?! Tot een paar dagen geleden wist ik alleen dat het om een paar Nederlandse jongens ging die grappige filmpjes op YouTube plaatsen. Nu weet ik dat ze razend populair zijn onder jongeren en meer dan een miljoen abonnees hebben! En… ik heb zelfs een aflevering gekeken.
‘Soms wil je je verstand op nul zetten en gewoon naar iets grappigs kijken, toch?’ vroeg mijn jongste zoon. Ik knikte enthousiast. En zo zat ik die avond, met een pizza op schoot, op de bank naar een aflevering van de Bankzitters te kijken.
De YouTubers organiseren om de beurt een themadag rond een land, werd me verteld. Deze keer stond de aflevering in het teken van India. Vier van de hoofdrolspelers vormden twee teams en voerden uitdagende opdrachten uit, terwijl de vijfde Bankzitter de rol van scheidsrechter op zich nam. Ik geef eerlijk toe: ik was eerst sceptisch. De eerste opdracht - zo snel mogelijk met een tuktuk rijden zonder melk uit emmers te morsen (ze deden een chaos van Mumbai na) - vond ik wat geknutseld. Maar bij de tweede opdracht, waarin de teams quizvragen over India moesten beantwoorden, was ik om. Leuk, leerzaam én hilarisch: bij elk fout antwoord moest een teamgenoot een hete peper eten. De laatste opdracht zat weer vol actie en grappen.
En een uurtje later moest ik toegeven: ik was blij dat ik gekeken had. Om verschillende redenen. Ik snap nu beter waar mijn jongste zoon naar kijkt en waarom hij het zo leuk vindt. Ik kan erover meepraten met hem en zijn vrienden. En niet onbelangrijk: ik had een heerlijk uurtje. Pizza, grappen, en even nergens aan hoeven denken. Heerlijk toch?
Over Vera
Vera Stupenea (1973) werd geboren in Siberië en groeide op in Moldavië. Ze voltooide het gymnasium en een universitaire opleiding moderne vreemde talen en ging werken bij de VN in Chisinau. In 1997 kwam Vera met een studiebeurs naar Nederland, voltooide haar doctorandusopleiding aan het Institute of Social Studies in Den Haag en werd docent Engels aan het PCC in Alkmaar. Na enkele jaren begon Vera met schrijven van Engelse lesboeken voor diverse educatieve uitgeverijen. Inmiddels is ze auteur van ruim 60 educatieve boeken. Van haar pen verschenen ook vier thrillers: Moord om de hoek, High class date, Bullseye en Moordende paardenrace.
Zie ook www.verastupenea.nl.






Meer nieuws uit Heiloo?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie