Muziekverhalen

Uit de platenkast van Gertjan de Ruiter: ‘Muziek van Prince vormt soundtrack van mijn leven’

Column
Afbeelding
(eigen foto)

In deze rubriek wekelijks een muziekliefhebber vol bezieling aan het woord over een pareltje uit de eigen platenkast.

De selectie voor Top 2000 bezorgt me jaarlijks hoofdbrekens. Laat staan de keuze voor één album uit mijn cd-/platenkast. Dat is een welhaast onmogelijke opgave.

Toch waag ik een poging. Mijn liefde voor muziek begon met Elvis Presley en John Lennon. Als negenjarige jongen werd ik overdonderd door Adam & The Ants en Queen vind ik nog steeds één van de beste bands.

Met mijn vingers schuifel ik door mijn collectie… Heather Nova, Lenny Kravitz en Prince heb ik het meeste live gezien. Van Queen heb ik bijna alle albums op lp én cd, daarnaast zijn mijn collecties van David Bowie, Prince en Neil Young vrijwel compleet.

Ondanks de documentaire Heart of Gold van regisseur Jonathan Demme over Neil Young deze week in Filmhuis Alkmaar wordt het een keuze tussen David Bowie en Prince. Beiden zijn mijn favoriete artiesten en inmiddels al tien jaar overleden.

Op de sterfdag van Prince waren mijn lief en ik in 2024 bij The Purple Jam in Tivoli/Vredenburg. Zijn muziek triggerde herinneringen, waarvan ik niet wist dat ze er waren. Het was een rollercoaster van emoties en ik realiseerde me hoeveel de muziek van Prince een soundtrack van mijn leven vormt.

Mijn favoriete album is Sign ‘o’ The Times.

Gertjan de Ruiter

Meer nieuws uit Heiloo?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: