Brandweer bestrijdt machinekamerbrand op tanker in Hoek van Holland

Zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur is de brandweer met groot materieel uitgerukt naar de Berghaven in Hoek van Holland voor een brand op een binnenvaarttanker. Het vermoeden bestaat dat het schip nabij de Maeslandkering lag, al is dit nog niet geheel zeker.
De brand woedde in de machinekamer waar gasolie bij betrokken was. De schipper is door het toegesnelde ambulancepersoneel nagekeken in verband met mogelijke rookinhalatie. De KNRM is ingeschakeld om te assisteren en het scheepsbrandbestrijdingsteam aan boord te krijgen. Rond het middaguur wist de brandweer te melden dat de brand meester was.
Tijdens de nacontrole en het ventileren van het schip hield de brandweer rekening met de mogelijke aanwezigheid van asbest, waarna een AGS-eenheid is ingezet voor metingen en een asbestprocedure is gestart.




Avondvierdaagse slaagt ondanks afgeblazen avond
Avondvierdaagse slaagt ondanks afgeblazen avond
25 aug, 17:01
Voorbereiding HVC’10: twee zeges en een nederlaag voor eerste bekerwedstrijd
Voorbereiding HVC’10: twee zeges en een nederlaag voor eerste bekerwedstrijd
25 aug, 15:41


Meer nieuws uit Hoek van Holland?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie