Kinderboerderij zoekt hulp na wederom hoge belastingaanslag

Bij kinderboerderij Hoek van Holland dachten ze een redelijk leuke Kerst en Oud-en Nieuwviering te hebben. Maar een naheffing van 3.600 euro van de gemeentelijke belastingdienst zorgde er voor dat iedereen toch weer in zak en as zit. Wat dat betreft lijkt de geschiedenis zich van vijf jaar geleden weer te herhalen.
Door Tom van Ooijen
Ook toen kreeg beheerder Izak de Boer een naheffing over gemeentelijke belastingen. “Het gaat over gemeentebelasting, waterschapslasten en rioolheffing, waarbij volgens mij de eigenaar en de huurder allebei een deel moeten betalen. Maar nu krijg ik weer de rekening voor alles”, aldus Izak die door persoonlijke omstandigheden toch al een moeilijk jaar heeft gehad.
“Het probleem is dat het geld er gewoon niet is, ik betaal het voer en dergelijke noodgedwongen al uit eigen zak, ik zie nu even niet hoe ik die 3.000 euro op moet hoesten. Het bedrag moet voor 1 januari betaald zijn. Ik heb nu alle papieren en dergelijke aan een boekhoudkantoor overgedragen, maar daar waren er wat problemen met het achterhalen van gegevens, dus dat loopt nog.”
Jessica van den Hoek, die regelmatig een grote helpende hand toesteekt op de Kinderboerderij, besloot de stoute schoenen aan te trekken. “Om de kinderboerderij Hoek van Holland te helpen ben ik een steunactie gestart. Graag wil ik Izak helpen om deze rekening te kunnen betalen zodat we allemaal kunnen blijven genieten van deze bijzondere plek. Bovendien gaat de de btw van dierenvoeren komend jaar naar 21% belasting dus dan wordt het financieel ook weer lastiger te blijven bestaan.”
Inmiddels is de steunactie door Jessica opgestart en hoopt men het benodigde bedrag te halen. Op https://steunactie.nl/actie/help-kinderboerderij-hoek-van-holland-1/-45025 kan men een donatie doen. Het geld zal niet alleen voor de, hopelijk voorlopige, betaling van de belastingen te doen, maar uiteraard ook voor voer en dergelijke, het gaat immers ook om het voortbestaan van de Hoekse Kinderboerderij.
Ondertussen is er bij de gemeente een verzoek ingediend om de betaling uit te stellen tot 1 februari en daar lijkt gehoor aan gegeven te worden. Of er ook bedragen kwijtgescholden gaan worden is niet bekend, maar vijf jaar geleden was dat niet het geval en heeft Izak alles tot op de laatste cent moeten betalen.






Meer nieuws uit Hoek van Holland?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie