De skos dangse bij de moenika

Nieuws
De kermis was het feest voor jong en oud.
De kermis was het feest voor jong en oud. (Foto: aangeleverd)

In de week voor de Wieringer kermis in Hippolytushoef maakten de jongens afspraakjes met de ‘madjes’. Na enkele rondjes om de kerk te hebben gelopen waren de jongens mans genoeg om de meisjes te vragen of ze met hen naar de kermis wilden gaan. 

Vrijdag, zaterdag en zondag waren de dagen van de kermis; vijf dagen was toen nog te gortig. Met meerdere stelletjes tegelijk gingen ze met de speelwagen naar het feestgedruis.

De kermis was het feest voor jong en oud. Rondom de kerk stonden kraampjes met lekkers. Er was muziek in elke kroeg. “Ware we ut bij de ien zat, den ginge we hossend naar een aar. Van Dirk Lont naar Koorn, via Koorn naar Bertus en den zo achter Dörp om naar Kees Engel”, aldus een oud-kermisganger. Het hele verslag staat in de Wieringer Courant uit 1974.

Ien en al drokte

Ook bij de Historische Vereniging Wieringen zijn we al weken drukdoende. De verkoop van de Skeurkalender 2025 is inmiddels begonnen. We staan op zondag 4 augustus na de Tulendienst, met een kraam bij de Hippolytuskerk.
De kalender kost € 17,50. Kom, voordat ze uitverkocht zijn!

Skeurkalender

Het Archief van de Historische Vereniging Wieringen is in augustus elke dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur het verkooppunt voor de Skeurkalender. Tijdens de Flora-en Visserijdagen is de vereniging met kalenders op de markt aanwezig (zondag 25 augustus).

Bestellen kan ook via de website van de Historische Vereniging Wieringen of bij de Wieringer Boekhandel, Kerkplein in Hippolytushoef. Voor meer informatie kunt u bellen met Rina Klein 06-54208763.

Meer nieuws uit Hollands Kroon?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: