
ALKMAAR - AZ-watcher Pieter Visscher schrijft iedere week een column. Deze week gaat het over de wedstrijd tussen Sunderland en AZ, gespeeld in de UEFA Europa League op woensdag 16 september 2026.
Natúúrlijk liet AZ het ongelooflijk liggen woensdagavond in Sunderland, waar grote kansen om zeep werden geholpen en vruchtbare situaties vlak bij het Engelse zestienmetergebied niet werden benut.
Maar de grootste flater werd geslagen door scheidsrechter Jérémie Pignard, VAR Bastien Dechepy en zijn assistent Mario Zebec. Wat is hun relatie met de eveneens Franse Sunderland-trainer Régis Le Bris? Wat speelde zich allemaal af in die VAR-ruimte?
We belden met Engelsman Spéc Savers, die de catering voor het VAR-duo mocht verzorgen. “Good morning, Spéc here.” We vertalen de rest even.
“Wat een wedstrijd! Hoge intensiteit bij vlagen, veel snelheid en veel kansen over en weer. Dat is wat voetbal mooi maakt. Oh, je wil het meteen over Bastien en Mario hebben? Uhhh, gezellige gasten! Sowieso! Met dat kolderieke ‘Allo ‘Allo!-accent van ze. Man! Gelachen! Ik mocht ze pinot grigio inschenken en verzorgde vanaf de tweede helft ook de frituur. Flinke eters! Vooral Bastien wist wel raad met de vlammetjes. Daar bleef het niet bij. Ook de gamba’s en minifrikandellen gingen rapido. Het was mooi om de hands-onmentaliteit van zowel Bastien als Mario te volgen. Als ik naar het toilet ging stond een van de twee meteen bij de frituur. In de 64ste minuut kreeg ik maagkrampen na mijn zestiende gamba en moest ik even zitten. Bij terugkomst zag ik Mario én Bastien bij de frituur staan. “Het is vrij rustig in de tweede helft”, lachten ze. Opvallend, oké, maar gelukkig is het 0-0 gebleven. Niks gemist. Uhh, Pieter, later!!”





Meer nieuws uit Hollands Kroon?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie