Wereldpremière van Verdi’s onvoltooide opera in Hoorn

HOORN - In de Oosterkerk in Hoorn klinkt zondag 7 juni voor het eerst in de geschiedenis ‘Il Re Lear’: de opera die Giuseppe Verdi altijd wilde schrijven maar nooit voltooide. Harlinger componist Loek van der Heide maakte het werk alsnog werkelijkheid.
Verdi koesterde zijn hele leven het plan om een opera te schrijven gebaseerd op Shakespeares ‘King Lear’. Hij bewaarde een libretto en schetsen, maar voltooide het werk nooit. Van der Heide blaast die nalatenschap nieuw leven in en creëert daarmee een muziekdrama dat bijna 170 jaar lang slechts een droom bleef.
Dementie als hart van het drama
Centraal in de opera staat de toenemende dementie van Lear. Zijn verwarring, wantrouwen en verlies van grip vormen de motor van het drama. De uitvoering vraagt daarmee niet alleen aandacht voor een groot componist en een verloren operaplan, maar ook voor een maatschappelijk thema dat tallozen raakt. De opbrengst van het concert gaat naar het werk rond dementie.
Solisten en ensemble
De wereldpremière wordt uitgevoerd door Irene Hoogveld als Cordelia, Remmert Velthuis als Lear, Awn Maarof als Edmondo en Nana Tchikhinashvili als Mica. Kamerkoor Moderato Cantabile staat onder leiding van Nana Tchikhinashvili. Nikolay Dimitrov verzorgt de pianobegeleiding.
Het concert begint om 15.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.operaprojectlear.nl .







Meer nieuws uit Hoorn?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie