Twee extra klaslokalen en een eigen kantine: Wijkleercentrum in Avenhorn is groter geworden

Nieuws
Wethouder Rick Nooij opent de nieuwe verdieping van het Wijkleercentrum. Dat deed hij samen met studenten Demi Schilder (links) en Ellen Schokker en cliënt mevrouw Chervet.
Wethouder Rick Nooij opent de nieuwe verdieping van het Wijkleercentrum. Dat deed hij samen met studenten Demi Schilder (links) en Ellen Schokker en cliënt mevrouw Chervet. (Foto: gemeente Koggenland)

AVENHORN – Het Wijkleercentrum aan de Buitenroede heeft een extra verdieping gekregen. Wethouder Rick Nooij opende die woensdag 7 oktober, meldt de gemeente Koggenland.

De nieuwe verdieping biedt ruimte aan twee klaslokalen, een kantine en een aparte studieruimte. In de kantine maken studenten samen de lunch, want koken en bakken zijn onderdeel van hun opleiding. Het Wijkleercentrum had al de benedenverdieping van het pand.

Studenten verzorgden de ontvangst, zetten koffie en thee en gaven rondleidingen. Ook cliënten die begeleiding van studenten krijgen waren aanwezig. Een student vertelde hoe zij een cliënt begeleidde tijdens een reis naar Texel, die daardoor een onvergetelijke dag beleefde.

Opleidingsmanager Frank Sitaram van het Talland College noemde het centrum een “geluksmaker”. Studenten leren er volgens hem niet alleen het vak, maar ook hoe zij met zorg en aandacht bijdragen aan het welzijn van anderen.

Het Wijkleercentrum is een initiatief van het Talland College, Calidus en Omring, met steun van de gemeente. Studenten van de mbo-2-opleiding Zorg en Welzijn doen er praktijkervaring op. Onder begeleiding van professionals helpen ze inwoners van Koggenland gratis bij activiteiten thuis of in de buurt.

Meer nieuws uit Koggenland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: