Wonen aan de Hulk: bouw van 56 woningen in Scharwoude is gestart

SCHARWOUDE – Wethouder Bart Krijnen van Koggenland heeft woensdag 21 oktober het officiële startsein gegeven voor de bouw van 56 woningen aan de Hulk in Scharwoude. Hij sloeg daarvoor de eerste heipaal van het project Wonen aan de Hulk.
Het gaat om 48 koopwoningen, zoals rijwoningen, twee-onder-een-kapwoningen, vrijstaande woningen en rug-aan-rugwoningen, en 8 sociale huurwoningen voor het gemeentelijk Woningbedrijf. Kopers mochten een persoonlijke boodschap of tekening op een heipaal achterlaten. “Zo kunnen meer mensen op deze plek wonen en blijven wonen”, zegt Krijnen. Het project draagt volgens hem bij aan de woningbehoefte van Scharwoude, de omliggende dorpen en Koggenland. De gemeente werkt ook aan de herinrichting van de dorpsstraat, zodat bereikbaarheid en leefbaarheid op niveau blijven.
Ontwikkelaar is Ooms Bouw & Ontwikkeling. Op de plek stonden eerder een schooltje en een loods, en het terrein werd gebruikt voor opslag voor de wegenbouwtak van Ooms. Die gebouwen zijn gesloopt en het terrein is gesaneerd. “Hiermee geven we Scharwoude terug aan het dorp”, zegt Piet-Jan Ooms. De nieuwe wijk krijgt wandelpaden, een groen speelveld en verbindingen naar het park. In de komende weken worden de funderingspalen aangebracht. De oplevering staat gepland voor het eerste kwartaal van 2028.
Het grootste deel van de koopwoningen is verkocht. De laatste vrijstaande woningen met uitzicht over het water zijn nog te koop. Meer informatie staat op wonenaandehulk.nl.







Meer nieuws uit Koggenland?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie