Wijzer-lezing over bijen bij SamenMeer Landsmeer

LANDSMEER - Imker Jelle Kampen houdt morgen, vrijdag 3 oktober, van 14.30 tot 16.30 uur de lezing ‘De wondere wereld van insecten met wilde en honingbijen in de hoofdrol’. Hij doet dit op uitnodiging van Wijzer Landsmeer bij SamenMeer, Dr. M.L. Kingstraat 2b in Landsmeer.
Deze lezing gaat over wilde en honingbijen, kleine helden die onmisbaar zijn als bestuiver van gewassen voor voedselproductie. Maar bovenal zorgen zij met zijn allen voor een efficiënte bestuiving van bomen, struiken en planten zodat deze zaad kunnen vormen en de planten zich kunnen vermenigvuldigen. Heel veel dieren zoals vogels, eekhoorns, muizen, kevers zijn voor hun voedsel hiervan afhankelijk.
Aan de orde komen de zeer interessante leefwijze van deze nuttige insecten en de oorzaken van de achteruitgang ervan.
Uitgelegd wordt wat de verschillen zijn tussen solitairen, honingbijen, hommels en wespen.
Honingbijen worden over het algemeen door imkers gehouden. Een eeuwenoud en boeiend ambacht waar veel over te vertellen is.
Verder zijn er tips wat je in je tuin kunt doen om ze te helpen door nestgelegenheden te creëren en bloemen te planten.
Toegangsprijs is € 5,00 inclusief koffie/thee. Voor meer informatie: 020-4824190.






Meer nieuws uit Landsmeer?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie