Excelsior M verslaat Jong Sparta

Nieuws
Excelsior Maassluis bleef Jong Sparta de baas.
Excelsior Maassluis bleef Jong Sparta de baas. (Foto: Marco de Bruin)

Excelsior Maassluis heeft op Sportpark Dijkpolder Jong Sparta Rotterdam met 4-2 geklopt en met dit resultaat in zekere zin vertrouwen opgedaan in aanloop naar de competitiestart van volgende week, wanneer de Tricolores op bezoek gaan bij UDI’19.

Door Leo Kattestaart

Dat bij rust een 3-0 voorsprong op het scorebord stond, was wellicht ietwat geflatteerd, hoewel de Tricolores gedurende delen van de eerste helft zeker beter voor de dag kwamen dan in de meest recente oefenwedstrijden tegen respectievelijk VV Kloetinge (2-3 verlies) en VV Zwaluwen (1-1). De ploeg van Geert Arend Roorda zag in de tweede minuut wel de scheidsrechter van dienst naar de stip wijzen. Dit buitenkansje werd door Jong Sparta echter niet verzilverd, daar de binnenkant van de paal een treffer verhinderde.

Vervolgens was het Derrick Slagveer die defensief geklungel afstrafte en de 1-0 liet aantekenen. Niet veel later was het diezelfde Slagveer die in feite op de achterlijn te lang wachtte met het terugleggen van de bal, maar het geluk had dat de bal via Jong Sparta-doelman Verbaan prompt, als bij een soort carambole, met een boogje in het doel belandde: 2-0. En de koek was nog niet op, want na een prima aanval door het hart van de defensie was het wederom Slagveer die succesvol was. Hij speelde de bal om de keeper heen om vervolgens af te drukken: 3-0. Een loepzuivere hattrick, derhalve.

De tweede helft begon met een duidelijk energieker Jong Sparta Rotterdam en gedurende het eerste kwartier daardoor ook met een wat minder ogende thuisploeg. Het leverde de ploeg van Nordin Boukhari dan ook in korte tijd twee treffers op. Het was tevens het signaal voor de ploeg van Roorda om de rug te rechten en af en toe weer dreigender te worden, terwijl er ook aan de andere kant zeker nog een paar mogelijkheden om te scoren konden worden opgetekend. Het was vlak voor tijd uiteindelijk invaller Lentini Caciano die met een streep vanaf de rand van het zestienmetergebied de eindstand vastlegde: 4-2.

Perspectief

Een overwinning die enerzijds zeker perspectief biedt richting de eerste competitiewedstrijd, komende zaterdag uit bij UDI’19, maar anderzijds ook nog tal van verbeterpunten liet zien.

Meer nieuws uit Maassluis?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: