Benningbroekse Kristan van der Hauw wordt derde op NK dammen

BENNINGBROEK - Vanuit het hele land kwamen zaterdag 28 maart meer dan zestig kinderen bij elkaar in Hoogeveen. Zij namen deel aan het Nederlands Kampioenschap Rapid dammen.
Ook de 13-jarige Kristan van der Hauw uit Benningbroek was van de partij. De deelnemers waren in drie leeftijdscategorieën verdeeld. Pupillen, aspiranten en junioren. Kristan is dit jaar voor het eerst aspirant. Dat is de leeftijdsgroep van 13 tot 16 jaar.
Rapid
Rapid is een wat kortere variant van het klassieke dammen waarbij partijen doorgaans zo’n drie kwartier duren. Vorig jaar is dit type NK in het leven geroepen. Kristan was toen bij de pupillen de allereerste winnaar ooit. Nu moest hij het als eerstejaars aspirant opnemen tegen veel oudere en meer ervaren spelers.
Zeven rondes lang knokten zij om de titel. Kristan speelde sterk en wist zichzelf zo te verzekeren van een plek op het podium. Hij werd knap derde en kon een mooie beker in ontvangst nemen!
Een geweldige prestatie! Van harte gefeliciteerd, Kristan!






Meer nieuws uit Medemblik?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie