Nieuwe voorzitter VNO-NCW West wil regio sterker op de kaart zetten

REGIO - Hans Huibers wordt per 1 mei de nieuwe voorzitter van VNO-NCW West. Hij volgt Mai Elmar op en wil de kracht van de regio beter zichtbaar maken richting Den Haag en Brussel.
Huibers is geen onbekende binnen de organisatie. Hij was eerder voorzitter van VNO-NCW Noordwest-Holland en lid van het dagelijks bestuur van VNO-NCW. Met zijn benoeming wil hij vooral inzetten op meer invloed vanuit de regio. “Den Haag luistert. Maar dan moet je je wel laten horen.”
Ervaring en visie
Huibers brengt ervaring mee uit verschillende werelden. Hij werkte in het bedrijfsleven, in het beroepsonderwijs en was actief als Tweede Kamerlid en partijvoorzitter van het CDA. Die combinatie ziet hij als een belangrijke basis. “Ik ken die werelden van binnenuit en weet hoe belangrijk het is dat ze samenwerken.”
Volgens hem ligt juist in de samenwerking tussen bedrijfsleven, onderwijs en overheid veel potentie. Die zogeheten ‘triple helix’ moet volgens hem beter worden benut om economische en maatschappelijke doelen te bereiken.
Nieuwe fase
De nieuwe voorzitter bouwt voort op het werk van zijn voorganger Mai Elmar. Onder haar leiding heeft VNO-NCW West een ontwikkeling doorgemaakt. “Er heeft een enorme vernieuwingsslag plaatsgevonden”, stelt Huibers. “De randvoorwaarden zijn gecreëerd. Nu kunnen we de vruchten gaan plukken.”
Elmar zelf kijkt tevreden terug op haar periode. “Ik dank een ieder voor het in mij gestelde vertrouwen en verlaat met het volste vertrouwen mijn post als voorzitter VNO-NCW West.”
Met de wisseling krijgt de organisatie ook een nieuwe vicevoorzitter. Tino Meijn, voorzitter van VNO-NCW Rijnland, neemt die rol op zich.
Regio centraal
Huibers ziet een duidelijke verandering in hoe naar regio’s wordt gekeken. Volgens hem ontstaat er steeds meer aandacht voor regionale kracht. “Er is een enorme drive om Nederland weer van onderop op te bouwen en te organiseren, vanuit de regio’s.”
Hij wil dat ondernemers zich bewuster worden van de invloed die zij kunnen uitoefenen. Daarbij speelt VNO-NCW een belangrijke rol als schakel richting politiek en beleid. “Als wij als regio die lijnen beter gebruiken, kunnen we veel meer bereiken.”
Diversiteit en aanpak
Binnen het werkgebied van VNO-NCW West ziet Huibers grote verschillen. Van de Rotterdamse haven tot het Westland en van Amsterdam tot Noord-Holland Noord: elke regio heeft zijn eigen kenmerken. Volgens hem zit juist in die diversiteit de kracht.
Daarnaast pleit hij voor een andere houding richting overheid en politiek. “Niet klagen en vragen, maar bieden en verleiden. Dan krijg je de wind mee.”
Ruimte voor ondernemers
Volgens Huibers hebben ondernemers vooral ruimte nodig. Hij vindt dat regels en wantrouwen te vaak de boventoon voeren. “We hebben ons land in een keurslijf gegoten. Terwijl 99,9% van de ondernemers het goede wil doen.”
Hij roept op tot een overheid die meer faciliteert en minder belemmert. “Niet tegenwerken, maar mogelijk maken. Dat is wat ondernemers nodig hebben.”





Meer nieuws uit Midden-Delfland?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie