Bakker Peik Suyling verbindt buurtbewoners Tuindorp Oostzaan met brood

TUINDORP OOSTZAAN - Na twee eerdere, succesvolle acties plaatst Peik Suyling zijn mobiele bakkerij opnieuw op het Plejadenplein om buurtbewoners met elkaar te verbinden. Vanaf 12 september kunnen ze vanaf 9.00 uur samen ontbijten met vers gebakken brood. Ook wordt het al bestaande lied over Tuindorp Oostzaan uitgebreid.
door Marcel van Stigt
TUINDORP OOSTZAAN - Peik Suyling, kunstenaar, bakker en oprichter van bakkerscollectief De Eenvoud, is betrokken bij het project Bodem voor de Buurt, bedoeld om de waterhuishouding in Tuindorp Oostzaan beter te regelen.
Hij is vorig jaar gevraagd om met zijn mobiele bakker - een schaftkeet met daarin een houtoven - op het Plejadenplein neer te strijken om een verbinding met de buurt tot stand te brengen. Dat pakte heel goed uit. De buurt reageerde hier heel positief op.
Tientallen tuindorpers kwamen op de geur van vers gebakken brood af en raakten automatisch met elkaar in gesprek. Tegelijkertijd werd een door twee creatieve tuindorpers gecomponeerd lied over het humeur van Tuindorp Oostzaan enkele malen gezongen.
Vanwege het succes wordt deze actie herhaald. Vanaf 12 september tot en met 17 oktober staat de mobiele bakker op zaterdagochtenden op het Plejadenplein. Van 9 tot 11 uur kan men met buurtbewoners ontbijten. Tegelijkertijd is het mogelijk om coupletten aan het lied toe te voegen. Suyling: “Eén nieuw couplet heb ik al Dat gaat over de actie om tegels uit tuinen te halen. ‘Is het hier nou een tuindorp of een tegeldorp?’, liet iemand zich laatst ontvallen. Het lied moet humoristisch en licht blijven en dit kan er alvast in.”
Naast de zaterdagen is het mogelijk om met groepen op afspraak brood te komen bakken. Een afspraak maken is mogelijk via bakkerij.de.eenvoud@gmail.com.








Meer nieuws uit Oostzaan?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie