Martine van Os gastsoliste bij Stichting Nederlied’s ‘Zing6!’

Uit
Martine van Os.
Martine van Os. (Foto: Janita Sassen)

TUINDORP OOSTZAAN - Met ‘Zing6!’ voegt de Stichting Nederlied weer een productie vol mooie bekende en minder bekende Nederlandstalige liedjes aan haar inmiddels uitgebreid oeuvre toe. De voorstelling wordt gegeven op 28 en 29 maart in Het Zonnehuis in Tuindorp Oostzaan. Het Nederlands Kleinkunstkoor treedt op met gastsolisten Marcel Klingeler (zang/trompet), Janneke de Groot (zang) en – een tikkie verrassend – Martine van Os (zang). De actrice/presentatrice grijpt hiermee terug naar haar oude ambacht. “Ik heb dit al heel lang weer willen doen.”

Door Marcel van Stigt

Martine van Os? Zingen? Voor degenen die haar vooral als actrice en televisiepresentatrice kennen zal het een verrassing zijn dat ze driemaal als een van de gastsolisten met het Nederlands Kleinkunstkoor gaat optreden. Voor de 68-jarige Hilversumse zelf komt dit echter allerminst uit de lucht vallen. Als actrice heeft ze ook regelmatig gezongen. En ze geeft gehoor aan een steeds nadrukkelijker groeiende behoefte om deze draad weer op te pikken.

‘Het is een waakvlam die nooit uit is gegaan’

“Ik heb dit al heel lang weer willen doen”, vertelt ze, terwijl ze in de Weespse   brasserie waar we haar treffen in haar cappuccino roert. “Het is een waakvlam die nooit uit is gegaan. Evert de Vries, regisseur van Stichting Nederlied, ken ik nog van vroeger, en toen hij hoorde dat ik mijn oude ambacht weer wilde oppakken heeft hij me gevraagd.”

Het is een redelijk normale gang van zaken binnen de Nederlandse kleinkunstwereld, waarin iedereen iedereen kent. Maar Stichting Nederlied heeft wel een reputatie hoog te houden en zal niet zomaar iemand uitnodigen. Het betekent dat Evert de Vries alle vertrouwen in de zangkwaliteiten van Martine van Os heeft.

Samen hebben ze voor haar drie liedjes geselecteerd die zowel bij haar persoonlijkheid als bij haar stem passen: ‘Zeilen op de wind van vandaag’ ‘Jaloezie’ en ‘Goeie ouwe geur’; deze laatste twee zijn ooit vertolkt door Adèle Bloemendaal.

‘Voor mij is zingen een vorm van acteren’

Voor Martine van Os is zingen meer dan alleen een tekst uit je hoofd leren en plichtmatig je liedje afdraaien. “Voor mij is zingen een vorm van acteren. Je moet heel goed weten wát je zingt. Wat is het verhaal? We zijn nu druk aan het repeteren. Het is voor mij heel spannend, ook omdat veel mensen mij niet als zangeres kennen. Ik ben dan ook bloednerveus. En ik moet mijn zang nog wat bijspijkeren. Maar het is vooral heerlijk om te doen.”

Het Zonnehuis is voor haar niet nieuw. Dertig jaar geleden stond ze daar al op het podium en ze heeft tot haar genoegen geconstateerd dat er in de loop der jaren niks is veranderd. Juist vanwege de nostalgische sfeer, de uitstraling van een buurthuis en de prettige ambiance zal Stichting Nederlied voor dit theater hebben gekozen; het mag inmiddels worden beschouwd als de thuisbasis van dit gezelschap.

‘Parels uit de schatkist van het theater-, cabaret- en kleinkunstlied

De stichting brengt al jarenlang, zoals ze dat zelf treffend omschrijft ‘parels uit de schatkist van het theater-, cabaret- en kleinkunstlied’. En ze heeft er succes mee. De zalen zitten standaard vol en het publiek wordt aangenaam teruggebracht naar mooie, vroegere tijden. Er wordt vaak meegezongen, wat de stichting van harte toejuicht, en er is veel ruimte voor humor.

“Ook ‘Zing6’ zit vol prachtige liedjes, bekende en minder bekende”, vertelt Martine. “Kaarten kopen dus. Anders ga je iets heel leuks missen.” De voorstellingen vinden plaats op zaterdag 28 maart om 14.30 en 20.15 uur en zondag 29 maart om 14.30 uur; er zijn alleen nog kaarten voor de zaterdag. Theater Het Zonnehuis, Zonneplein 30, Tuindorp Oostzaan. Reserveren: via website www.nederlied.nl/kaartverkoop-zing6-in-het-cafe-chantant, mailen naar kaartverkoop@nederlied.nl of via 06-44036046 (tussen 10.00 en 19.00 uur).

 

Meer nieuws uit Oostzaan?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: