Schapenscheerdag en lezing over boerennatuur in Rundveemuseum Aartswoud

AARTSWOUD - Het Rundveemuseum in Aartswoud houdt zondag 12 juli een schapenscheerdag. Bezoekers kunnen ook een lezing bijwonen over de inzet van agrariërs bij natuurbeheer, landschap en biodiversiteit.
Het museum aan de Schoolstraat 43 is open van 13.00 tot 16.30 uur. De lezing start om 14.00 uur.
Boerennatuur in beeld
ANV Hollands Noorden verzorgt de lezing in het kader van de Boerennatuur Zomerweken. Met beelden laat de organisatie zien welke maatregelen agrariërs nemen om dieren en planten meer ruimte te geven. Ook toont de presentatie waar die aanpak resultaten oplevert en waar natuurliefhebbers in de omgeving op kunnen letten
Wol, vilt en jonge kalfjes
De schapen zijn toe aan een scheerbeurt en worden tijdens de schapenscheerdag van hun warme wol ontdaan. Naast het scheren zijn er viltworkshops en een spindemonstratie. Ook Twinbears is aanwezig en er is volop jong leven te zien. In het weiland staan de bijzondere koeien met hun kalfjes. Het museum huisvest schaarse rundveerassen en fokt deze raszuiver. Bezoekers kunnen daar tijdens een rondleiding meer over te weten komen.
De entree bedraagt 5 euro. Kinderen van 4 tot 12 jaar betalen 2,50 euro. Kaartjes voor de lezing zijn te reserveren via www.rundveemuseum.nl.





Meer nieuws uit Opmeer?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie