Jonge talenten Amber en Mees openen Muziek aan de Middenweg

Cultuur
Na de opening klonk er muziek op 21 locaties in de Beemster.
Na de opening klonk er muziek op 21 locaties in de Beemster. (Foto: Wesley Dekker)

PURMEREND - Rob de Nijs en Henny Vrienten zijn dan overleden, maar hun muziek is er nog. Dat bewezen Purmerenders Amber van Heijningen en Mees Soepnel nog maar even. Zondag werd Muziek aan de Middenweg gehouden. 21 artiesten zongen, dansten en maakten muziek langs een van de bekendste Beemster wegen. Amber (24) en Mees (21) gaven het startsein voor het muziekfestijn.

Door Wesley Dekker

“Ze zijn geen duo, maar dit is speciaal voor de opening”, vertelt Erika Nannings. De programmeur van Muziek aan de Middag kwam afgelopen week aan bod in één van onze verhalen. Toen vertelde ze al over het gelegenheidsduo Amber en Mees. “Ik heb aan zanglerares Lea van de Pol gevraagd om twee jonge talenten voor te dragen. Daarmee promoten we niet alleen Lea, maar ook jong talent. Ik vind het leuk om het podium bij de opening beschikbaar te stellen aan de jeugd.” Deze zondagochtend doet ze een openingswoord en loopt ze in het rond.

Hoornse scholieren

Frans van Straalen woont in De Rijp, maar is ook deze zondag in de Beemsterpolder te vinden. Met muziektheater Patience brengt hij een voorstelling in de Beemster Keyserkerk. “Lex geeft een feest en wil dat dit goed verloopt. Toch ontstaat er ruzie. De voorstelling wordt gespeeld door Hoornse scholieren. Het gaat over pesten onder kinderen en oorlog in de wereld.” Zo nu en dan treedt Van Straalen op. “Vandaag is er een extra uitdaging. We hebben heel weinig voorbereidingstijd, want de kerkdienst is nog aan de gang. De spullen staan vlakbij en als het kan dan zetten we de boel binnen.” Hij wijst naar de eeuwenoude deur van de Beemster kerk. “Het is leuk als je straks even komt kijken.”

Hard werken en enthousiasme

Ondertussen pakt programmeur Erika Nannings de microfoon bij het kruispunt van de Middenweg en de Rijperweg. “Deze dag is het resultaat van hard werken en het enthousiasme van veel mensen.” De Purmerendse twintigers Amber en Mees bijten het spits af. Ze vormen de start van een dag vol muzikaal vermaak. Musicalmuziek komt voorbij, maar ook Elton John, Doe Maar en Rob de Nijs. Een AbbA medley vormt het slotstuk. Muziek aan de Middenweg is met de opening van Amber van Heijningen en Mees Soepnel begonnen.

Meer nieuws uit Purmerend?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: