
PURMEREND - Van donderdag 24 tot en met maandag 28 september is Anke Hogenkamp weer wandelend over het Pieterpad te vinden. Ze haalt geld op voor het Antoni van Leeuwenhoek (AvL), voor onderzoek naar kanker. Via rodi.nl houdt Anke ons op de hoogte van haar reis. Dit is het verslag van haar laatste wandeldag.
Na een redelijke nacht, geslapen in een studio van boerencamping Okkernoot, nog even op het terras ervoor met een andere pieterpadlooper koffie gedronken. Na het ontbijt weer op pad gegaan, vanaf de camping kon ik meteen het Pieterpad vervolgen.
Een mooie etappe
Wat is dit ook een mooie etappe. Ik liep door bos en over heidevelden. Natuurlijk ook weer op zoek naar paddenstoelen die er weer volop waren. Gelukkig ging ik ze niet van dichtbij meer bekijken. Ik heb de Nordic Walking stokken niet meer uit m’n rugzak gehaald, eerst maar eens op zoek naar een paar waar ik wel goed mee loop.
Door het gebied, Schuitwater, een natuurgebied rond de oude Maasmeander met steile oeverwanden die zijn uitgesneden door de rivier in de hoge zanden van de Swolgenderheide. Door de Broekbossen ben ik gelopen over planken vlonders. Dan kom je ook op een geven moment een vlonderpad tegen waar je op kan lopen over het water, een mooi uitzicht daar.
Rook uit een paddenstoel
Net hiervoor had ik een gigantische paddenstoel of zwam gezien die tegen een boom is gegroeid. Geen Elvenbankje maar een Mensenbankje (dat hoorde een andere pietpadloopser zeggen) er kwam ‘rook’ van deze paddenstoel of zwam af, echt het afzetten van z’n zaad, heel bijzonder omdat zo te zien.
Toen kwam ik aan bij het Pieterpadbankje van Jan en Ria, (Lottum) ik werd met open armen ontvangen, mocht bij ze in de woonkeuken zitten en zalig zitten praten onder het genot van koffie en eigengemaakte appelvlaai. Wat een mooie mensen zijn dat. Heel sociaal bewogen ook. En ze waren druk met het inmaken van fruit in potten, om er het hele jaar vruchtenvlaaien van te kunnen maken.
Hij is ook van het Pieterpadvervoer en sponsorde mij wanneer ik gebruik daarvan wilde maken. Ze wilden me sponsoren omdat ze ook met kanker te maken hebben gehad.
Weer op pad, de weg vervolgen
Daarna ben ik weer op pad gegaan, door een mooi stukje bos, kwam ik uit bij Kapel Houthuizen. Een buurt kapelletje opgericht door de bewoners uit dankbaarheid dat ze goed door de oorlog waren gekomen. Daar twee kaarsjes gebrand. Daarna zag ik Huis Kaldenbroek liggen een kasteelhoeve, ook het natuurgebied heet zo en daar is een verlande Maasbedding met de Lottumse Molenbeek. Net in Grubbenvorst ligt het Ursulinenklooster uit 1870 en is nu een wereldlijk zorgcentrum. Maar de kloosterorde bestaat er nog wel.
Verderop zag ik een klok/carillon in een glazenkast die bewaard is gebleven van het klooster. Grubbenvorst heeft ook zwaar geleden in de WOll. Er was ook een kerk opgeblazen maar het plein in het centrum is bewaard gebleven. Hier stopt mijn Pieterpadsponserloop van 2026.
Het streefbedrag gehaald
Toen ik op het terras van In de Witte Dame ging zitten kreeg ik de melding dat ik m’n streefbedrag gehaald heb! Zo fijn en dankbaar ben ik voor alle donaties. Dat geeft me echt de kracht om dit elk jaar weer te gaan doen. Ik heb daar zalig geluncht en ben op gehaald door Jan van het Pieterpadbankje en -vervoer en naar Venlo gebracht waar ik de trein naar huis heb genomen. O ja, natuurlijk ook op een bepaald moment verkeerd gelopen maar weer snel op het goede pad geraakt!
Vandaag liep ik met Bob in gedachten, Bob heeft BOB opgericht en dat staat voor Beter Oncologisch Begrip. Het bundelen van kennis en samenwerking om cliënten, verwanten en medewerkers beter te ondersteunen. Ook dit is heel noodzakelijk!





Meer nieuws uit Purmerend?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie