Burgemeester van Semarang niet naar Pasar in Rijswijk vanwege oorlog Midden-Oosten

De oorlog in het Midden-Oosten kan ook consequenties hebben voor de in de maand mei voor de tweede maal te houden Pasar Indonesia in De Broodfabriek.
Door: Peter Petit
Zo was het de bedoeling dat mevrouw Augustina Wilujeng Pramestuti, sinds 2025 burgemeester van de stad Semarang op Midden- Java, ook aanwezig zou zijn op deze pasar. Met haar komst wilde ze onder meer de bezoekers aan de pasar (markt) oproepen een bezoek te brengen aan het jaarlijkse Kota Lama Festival (het festival van de oude stad) in haar stad in de maand september.
Klein Nederland
Tijdens dat festival wordt de rijke geschiedenis en culturele diversiteit gevierd van Semarang één van de grootste steden in Indonesië, met de focus op de historische gebouwen in het oude deel van de stad. Ieder jaar wordt daar de binnenstad omgetoverd tot een levendige openbare ruimte. Deze staat vanwege de vele koloniale gebouwen bekend als Klein Nederland.
Spannende tijden
Vanwege de oorlog krijgt de burgemeester waarschijnlijk geen toestemming van het Indonesische ministerie van Binnenlandse Zaken om naar Rijswijk af te reizen. Ook voor de naar verwachting vijftig exposanten uit Indonesië die van plan waren om in mei naar De Broodfabriek in Rijswijk te komen breken spannende, maar ook frustrerende, tijden aan.
Zo zijn voor de bekende Toko Oen, inmiddels jaren geleden vaste standhouder op, toen nog, de Haagse Pasar Malam die na jaren van afwezigheid op de komende Pasar Indonesia haar 90e verjaardag wil vieren, wel de nodige visa binnengekomen, maar vormen de momenteel, vanwege de huidige oorlogssituatie, extreem hoge prijzen voor de vliegtickets, een groot probleem. “Niet meer normaal”, aldus Ibu Jenny, eigenaresse van Toko Oen. “Het is een heel gedoe, wij zijn er nog niet”, vat ze in het kort het organiseren van de reis naar Rijswijk samen. Die dure vliegtickets vormen uiteraard ook een probleem voor de meeste andere standhouders die hun komst naar Rijswijk hebben aangekondigd.
Twee weekenden
De Pasar Indonesia wordt in de maand mei in twee weekenden (acht dagen), gehouden, namelijk van 14 tot 17 mei en van 22 tot 25 mei.






Meer nieuws uit Rijswijk?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie