Samen een maaltijd bereiden op kookworkshop ’t Veerhuis

Je kookt niet snel voor jezelf als je alleen woont. Dat merkte Sabrina Verhelst in haar werk als klantcoach van Careyn. Dus bedacht ze een kookworkshop.
Door Kor Kegel
Een cliënt op de dagbesteding bracht Sabrina op het idee dat veel mensen het wel eens leuk zouden vinden om samen met anderen een maaltijd te bereiden. Mede op advies van Peter Zoon begon ze in maart met de kookworkshop in ’t Veerhuis, een geliefd ontmoetingscentrum van senioren in het woonzorgcomplex Blankenburg. Elf deelnemers zullen achtmaal samen koken en in juni start de volgende groep. Men kan zich opgeven in ’t Veerhuis of via: het.veerhuis@careyn.nl. Sabrina krijgt bij de organisatie hulp van de Rozenburgse supervrijwilliger Ben Hartman, die overal op het dorp hand- en spandiensten verleent, onder meer op de wijkbus.
Natafelen
Ben helpt in de keuken; thuis kookt hij ook graag. Sabrina zet zich vooral in voor de administratie, de boodschappen, de tafelschikking en het afrekenen. Ze is 47 jaar, geboren en getogen op Rozenburg. Een heel belangrijk element van de kookworkshop vindt ze het gezamenlijk natafelen. Vooral dan leren de deelnemers elkaar beter kennen. “Ik lust wel een rode wijn voor het eten” zegt een deelneemster. “En trouwens, tijdens het eten ook nog wel een.” Het is maandagmiddag, kwart over vijf, en ditmaal zijn er afmeldingen wegens ziekte en vakantie. Maar toch nog zijn er acht mensen die in de keuken van ’t Veerhuis door Ben Hartman geadviseerd worden. Chili con carne staat er deze avond op het menu. Het zal heel smakelijk worden.
Gangbare maaltijden
“Ik had een beetje verwacht dat de deelnemers ingewikkelde gerechten zouden willen maken, maar ze kozen voor heel gangbare maaltijden” zegt Sabrina Verhelst. “We begonnen op 9 maart met sperziebonen met spek eromheen. We maakten een keer een maaltijd met verse bietjes. Volgende week staat er zuurkoop op het menu.”
Ben Hartman neemt even de agenda met haar door. Er vallen binnenkort twee maandagavonden af, namelijk op Koningsdag en de week later vanwege de Dodenherdenking op 4 mei. “Dat moeten we de deelnemers we goed duidelijk maken” zegt Ben. Daar is Sabrina het helemaal mee eens.






Meer nieuws uit Rozenburg?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie