Ruben Ouwendijk met paard Jan naar het EK jeugdmennen in Roemenië

Ruben Ouwendijk is geselecteerd voor het Europees kampioenschap jeugdmennen, dat in augustus plaatsvindt in Roemenië. De 19–jarige Rozenburger gaat met zijn 12-jarige tuigpaard Jan en zijn enthousiaste team.
Door Kor Kegel
In 2025 werd Ruben de eerste Nederlands kampioen jeugdmennen Young Drivers 1-span paard. Daarnaast maakt hij deel uit van het Talententeam van de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie (KNHS). Ook dit seizoen laat hij mooie prestaties zien, waaronder de winst tijdens een van de belangrijke selectiewedstrijden richting het EK.
Inzet en toewijding
De weg naar dit niveau vraagt veel inzet en toewijding. De samengestelde mensport bestaat uit drie onderdelen: dressuur, marathon en vaardigheid, waarbij samenwerking tussen menner en paard centraal staat. Op vrijdag 7 augustus vertrekt Ruben naar Osorhei, tegen de Roemeense grens met Hongarije, om daar Nederland te vertegenwoordigen.
Zijn team bestaat uit zijn zus Kim voor de dressuur en vaardigheid, zijn vader Michel Ouwendijk voor de marathon en goede vriendin Marisa van der Ende-Alsemgeest, die met alles op en rondom de wedstrijden ondersteunt. “We rijden 24 uur en maken twee overnachtingstops voor het welzijn van het paard Jan,” vertelt zijn 6 jaar oudere zus Kim Ouwendijk.
Ruben begon op 6-jarige leeftijd met de paardensport op de Ruitervereniging Rozenburg. Hij zag op de Landtong Rozenburg altijd twee heren rijden met een koets en het fascineerde hem zo, dat hij zelf het mennen wilde leren. Hij heeft zich ontwikkeld tot een succesvolle menner. In 2021 maakte hij de overstap naar Ouddorp om daar menles te volgen. Maar hij wilde de paarden liever dichter bij huis stallen. Sinds begin dit jaar staan ze in Stal de Ronde, gevestigd in Zwartewaal. Bij deze stalhouderij aan de Meeldijk, eigendom van een echte mensportfamilie, heeft Ruben alle mogelijkheden om met de paarden te trainen tot het hoogste niveau. Als lid van het Talenteam van de KNHS traint hij ook vaak in het nationaal hippisch centrum in Ermelo onder begeleiding van bondscoach Ad Aarts.
Droom
Het is bijzonder dat een sporter uit Rozenburg op dit niveau actief is en Nederland mag vertegenwoordigen op een Europees kampioenschap. Met zijn paard Jan, ingeschreven in het stamboek van de Koninklijk Warmbloed Paard Nederland (KWPN), behaalde hij meerdere titels. Hij is student paardensport bij Lentiz. In de weekends dat hij geen wedstrijden heeft is hij vrachtwagenchauffeur.
“Het EK rijden voor Nederland is iets waar je als jonge sporter van droomt. Samen met Jan en mijn team heb ik hier jarenlang naartoe gewerkt. Ik kijk enorm uit naar het avontuur in Roemenië en ben trots dat ik Nederland daar mag vertegenwoordigen,” zegt Ruben.
Voor geïnteresseerden worden de reis én het EK beschreven op Instagram en Facebook. Op beide socials is het te vinden onder: @TeamOuwendijk.






Meer nieuws uit Rozenburg?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie