Vroege vogels en waterbeestjes: meivakantie-activiteiten in Het Zwanenwater

Nieuws
Koninklijke vogels spotten.
Koninklijke vogels spotten. (Foto: E.Menkveld.)

CALLANTSOOG - Natuurgebied Het Zwanenwater biedt deze meivakantie een volledig programma voor natuurliefhebbers. Van vroege vogels spotten bij zonsopgang tot waterbeestjes zoeken met kinderen.

Wie vroeg opstaat, beloont zichzelf deze vakantie met bijzondere ervaringen in. Zondag 26 april start om 5.30 uur een Vroege Vogel wandeling. Wie liever iets later gaat, kan op maandag 27 april om 13.30 uur mee. Beide wandelingen duren ongeveer 2,5 uur en bieden de kans om de eerste orchideeën te zien en vroege voorjaarsvogels te horen.

Meditatief door de duinen

Zaterdag 2 mei is er een meditatieve wandeling voor wie de ontwakende duinen in stilte wil ervaren. De wandeling duurt drie uur en start om 5.00 uur.

Waterbeestjes zoeken

Ook voor kinderen is er een activiteit op zaterdag 2 mei. Tijdens de OERRR Waterbeestjes doe-excursie gaan kinderen samen met een boswachter op zoek naar alles wat er onderwater leeft in Het Zwanenwater. Met schepnet, loeppotjes en zoekkaarten verkennen ze het water. De excursie start om 13.30 uur.

Aanmelden

Alle excursies vertrekken vanaf de parkeerplaats aan de Zuidschinkeldijk 3a in Callantsoog. Aanmelden kan via www.nm.nl/agenda/zwanenwater.

Genieten van de natuur in stilte.
Misschien zie je wel een torenvalk.

Meer nieuws uit Schagen?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: