Belastingaangifte 2025 gedaan? Dit is wanneer jij bericht krijgt

SCHAGEN – Veel inwoners van Schagen hebben hun aangifte inkomstenbelasting 2025 inmiddels ingediend. Maar wanneer krijg je bericht van de Belastingdienst? Dat hangt vooral af van het moment waarop je aangifte is gedaan.
Wie de aangifte vóór 1 april heeft verstuurd, krijgt uiterlijk vóór 1 juli reactie van de Belastingdienst. Gaat het om een belastingteruggave, dan staat het geld meestal binnen één week na de datum op de definitieve aanslag op de rekening.
Mensen die hun aangifte ná 1 april hebben gedaan, ontvangen doorgaans binnen drie maanden bericht. Wie nog geen aangifte heeft ingevuld, heeft daar nog tot 1 mei de tijd voor.
Zo ontvang je bericht van de Belastingdienst
De aanslag wordt digitaal klaargezet in Mijn Belastingdienst. Daarnaast ontvangen veel mensen ook een melding in de Berichtenbox van MijnOverheid en post op papier.
Sinds eind 2025 is het mogelijk om ervoor te kiezen alleen nog digitale post van de Belastingdienst te ontvangen. Inmiddels hebben miljoenen Nederlanders die keuze al gemaakt.
Nieuwe rekeningnummers vanaf 1 mei
Vanaf 1 mei 2026 werkt de Belastingdienst met nieuwe rekeningnummers bij Rabobank. Inwoners die geld moeten overmaken, doen er goed aan hun opgeslagen rekeningnummer in internetbankieren aan te passen.
Wie juist geld terugkrijgt, kan vanaf die datum ook betalingen ontvangen vanaf een nieuw rekeningnummer van de Belastingdienst.
Let op voor nepberichten
De Belastingdienst waarschuwt inwoners om alert te zijn op phishing. De instantie vraagt nooit via e-mail, sms, WhatsApp of telefoon om direct geld over te maken of betaalgegevens door te geven.
Twijfel je aan een bericht? Controleer dit altijd via de officiële website van de Belastingdienst.






Meer nieuws uit Schagen?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie