JessLokaal start coalitieformatie: Hans Kröger wordt verkenner in Schagen

SCHAGEN - JessLokaal heeft Hans Kröger aangewezen als verkenner voor de coalitievorming in Schagen. Lijsttrekker Lars Dignum nam het initiatief na de voorlopige verkiezingsuitslag van afgelopen woensdag. Kröger brengt de komende twee weken de coalitiemogelijkheden in kaart.
JessLokaal kwam met 4.536 stemmen als grootste partij uit de verkiezingen, goed voor 6 zetels. Het CDA behaalt eveneens 6 zetels, maar omdat JessLokaal het hoogste stemmenaantal heeft, mag de partij de eerste stap zetten in de vorming van een nieuw college.
Gesprekken met alle fracties
Kröger is een ervaren politicus en voormalig fractievoorzitter van JessLokaal. Hij gaat met alle partijen in de Schager gemeenteraad om tafel. De gespreksronde heeft twee doelen: de verkiezingsuitslag duiden vanuit de verschillende fracties en de wensen voor de bestuursperiode 2026-2030 inventariseren.
Kröger vraagt partijen naar hun bereidheid om deel te nemen aan een coalitie, welke samenwerkingspartners zij daarin zien en welke inhoudelijke speerpunten zij in een eventueel coalitieakkoord willen opnemen.
Verslag binnen twee weken
De verkenner wil vaart maken. Binnen twee weken levert hij een officieel verslag in bij Lars Dignum. Dat rapport vormt de basis voor de volgende stap: de aanwijzing van een formateur en de start van de daadwerkelijke onderhandelingen.
Dit bericht is ook gedeeld via ons WhatsApp-kanaal van gemeente Schagen. Ook razendsnel het laatste nieuws in je app? Volg het Rodi-kanaal nu (anoniem) via deze link.






Meer nieuws uit Schagen?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie