De laatste loodjes…

Sport
KethelSpaland en Excelsior'20 kunnen de komende weken de punten nog goed gebruiken.
KethelSpaland en Excelsior'20 kunnen de komende weken de punten nog goed gebruiken. (Foto: RWM)

Om zich te preparen op de eindfase kregen de voetballers nog maar weer eens vrijaf. Vanaf zaterdag is het voor sommigen alles-of-niets. Voor de één aan de bovenkant van de ranglijst, voor de ander aan de keerzijde. Een overzicht….

DOOR GERARD S. VERVER

Voor vijfdeklasser SVV is er geen vuiltje aan de lucht. Degraderen kan het in de kelderklasse sowieso niet. Wel is er een kansje op een periode. Maar dan moet het wel alles nog winnen. Te beginnen zaterdag tegen het wispelturige DVO’32 en vervolgens tegen hoogvliegers SEP en Steeds Hooger. De derde periode wordt aangevoerd door de aanstaande kampioen Pernis. Als de Rotterdammers zowel de titel als de periode pakken, staat SVV achterin de rij om die prijs over te nemen.

KethelSpaland staat inmiddels met CWO vooraan in de strijd om de kroon in de derde klasse G. En dat nadat de Ketellappers rond de jaarwisseling na elf wedstrijden (met vijfmaal winst. driemaal gelijk en driemaal verlies) nog een achterstand van zes punten hadden op de Vlaardingse lijstaanvoerder. De kloof is gedicht. CWO lijkt met wedstrijden tegen Victoria’04, HBSS en OVV een wat makkelijker programma te hebben dan KethelSpaland, dat nog te maken krijgt met Charlois, Botlek en het al gedegradeerde Meeuwenplaat.

Het verrassend bovenmodaal presterende HBSS handhaaft zich zorgeloos in 3G. Ook als zaterdag de derby tegen Excelsior’20, dat de punten nog wel hard kan gebruiken om uit de buurt van een nacompetitie-plaats te blijven, verlies oplevert. Thurlede kan pas opgelucht adem halen als er in Harga drie punten geoogst wordt en OVV in Hillegersberg niet verder dan een gelijkspel komt.

Hermes DVS zou zich een plezier doen als het zaterdag RijnmondHoogvliet klopt. Het staat namelijk nog steeds binnen bereik van een nacompetitieplaats. Dat geldt ook voor het door blessures geplaagde PPSC. Voor beiden is verliezen geen optie.

Meer nieuws uit Schiedam?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: