Ontdek de processen op het strand

HEEMSKERK - Slenter zondag 15 juni over het strand van Heemskerk. In een wandeling van anderhalf uur ontdek je wat voor processen er op het strand zijn en welke bijzondere dieren er leven.
Wat weten we over de schelpdieren en andere organismen die leven op het grens van zee en land? Waar leven schelpdieren van en hoe planten zij zich voort? Heb je enig idee hoeveel soorten kwallen er in de Noordzee leven? Wat eten zij en hoe vangen zij hun prooi?
Buitenduinen
Je leert ook over het ontstaan van het strand en de buitenduinen. Waar komt het zand vandaan? Zijn de duinen kalkrijk of juist kalkarm? Waarom groeit hier helmgras en geen eiken? Wie zijn de échte pioniersplanten van dit gebied?
Gratis deelname
De gids vertelt je alles tijdens de wandeling. Deelname is gratis. De wandeling start om 11.30 uur bij strandpaviljoen de Vrijheit. Aanmelden kan via www.ivn.nl.






Meer nieuws uit Uitgeest?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie