17e-eeuws Palmhoutwrak komt tot leven in Bibliotheek IJmond Noord

BEVERWIJK - Thijs Coenen, duiker en medewerker van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed, geeft dinsdag 20 oktober een lezing over het Palmhoutwrak. Het 17e-eeuws scheepswrak is uitzonderlijk goed bewaard op de bodem van de Waddenzee.
Eeuwenlang lag dit bijzondere schip verborgen voor de kust van Texel, begraven onder een dikke laag zand in de ondiepe Waddenzee. Hierdoor bleven voorwerpen, zoals de beroemde Jurk van Texel, uitzonderlijk goed bewaard. In 2009 werd het schip bij toeval ontdekt, dat vanwege de grote lading stammetjes bekend werd als het Palmhoutwrak.
Aanmelden
Wil je de lezing bijwonen? Meld je aan via www.bibliotheekijmondnoord.nl. De lezing is om 19.30 uur in de bibliotheek in Beverwijk, aan Kerkplein 5.






Meer nieuws uit Uitgeest?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie