Vis bakken zit in het bloed van IJsclub Marken

Nieuws
IJsclub bakt scharretjes, opbrengst is voor jeugd.
IJsclub bakt scharretjes, opbrengst is voor jeugd. (Foto:aangeleverd )

MARKEN - IJsclub Marken bakte afgelopen zaterdag scharretjes. “Door de gematigde winters, komen er bijna tot geen inkomsten binnen en dan zijn ‘acties’ gewoon nodig. En Markers zijn gek op gebakken schar. Daarbij zit het visbakken in het bloed van onze club”, aldus een enthousiaste voorzitter Cornelis Roos van IJsclub Marken.

Pieter Pereboom

Opbrengst visbakkers voor jeugdschaatsen op Marken

Al eerder zijn er visbakacties georganiseerd. Vanwege het succes was, wordt deze actie met regelmaat herhaald. De bewoners van Marken konden een bestelformulier bij één van de bestuursleden inleveren en de bestellingen werden daarna bij de mensen thuis afgeleverd. De vis werd gebakken naast kantine ‘De IJsschuit’ van de Marker ijsclub en er werd met nadruk op aangedrongen níet naar de kantine aan het Zereiderpad te komen. Betalingen gingen via een ‘tikkie’ en als dat niet mogelijk was, dienden de klanten gepast contant te betalen bij het afleveren van de lekkernij.

Jeugdschaatsen

De opbrengst van deze visbakactie komt ten goede aan het jeugdschaatsen op Marken. De bestuursleden startten om 08.30 uur en om 10.15 uur gingen de eerste scharretjes de pan in. Rond de klok van twee waren alle bestellingen de deur uit. De ijsclub kijkt terug op een geslaagde actie.

Pruttelende scharretjes.

Meer nieuws uit Waterland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: