Leerkrachten van Willemsschool Monster doen mee aan Paarse Vrijdag

Het is op 8 december de tweede vrijdag van de maand december, en daarom in heel Nederland Paarse Vrijdag: dé dag waarop scholen laten zien dat iedereen zichzelf mag zijn, en dat niemand gepest of uitgesloten mag worden om wie die is. Meerdere scholen in Westland deden hieraan mee, waaronder de Willemsschool in Monster.
“Burgerschap is een vak op de basisschool,” legt juf Janna Vermeulen van groep 3 uit. “Binnen het curriculum van het onderwijs, dat vastgelegd is bij de wet, verlaat ieder kind de basisschool. Zo ook op de Willemsschool.”
Vandaag leerden de kinderen vooral over geestelijke stromingen die in de Nederlandse multiculturele samenleving een belangrijke rol spelen: “Ze leren respectvol om te gaan met alle vormen van verschil, op elk gebied, in de samenleving.”
Paarse kleding
Niet alleen begon de dag met een groepsgesprek waarin aandacht werd besteed aan het onderwerp-; ook droegen de teamleden allemaal een paars accent in hun kleding. “Hiermee werd er wat extra nadruk gelegd op het respectvol omgaan met elkaar en de uniciteit van iedereen.” Juf Janna benadrukt: “Je bent goed zoals je bent en iedereen mag er zijn!”
Iedere dag paars
Dat laatste geldt niet alleen voor elke tweede vrijdag van de maand december, wat Janna betreft: “Iedere dag mag een paarse dag genoemd worden. Iedere dag weer proberen om respectvol met elkaar om te gaan en je daarbij te houden aan gedragsregels die vanuit dat respect ontstaan!”
Voortgezet onderwijs
Ook op middelbare scholen werd er aandacht besteed aan Paarse Vrijdag. Zo werd om 8.45 uur vanochtend de regenboogvlag gehesen bij het Lentiz MBO Westland. ISW Westland Praktijkcollege deed eveneens mee en riep leerlingen donderdag al op om iets paars te dragen naar school.
De volgende Paarse Vrijdag is op vrijdag 13 december 2024.






Meer nieuws uit Westland?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie