Tom van de Burgt wil sportieve stappen maken met ONDO

Korfbalvereniging ONDO heeft voor volgend seizoen in Tom van de Burgt een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 40-jarige inwoner van Zevenhuizen is thans trainer van Nieuwerkerk 2, dat in de reserve hoofdklasse uitkomt. Van de Burgt wordt bij de eersteklasser uit ’s-Gravenzande, die strijdt voor een plaats in de play-offs, de opvolger van Ed van der Steen.
door Marcel Zaat
Met Van de Burgt haalt ONDO een persoon binnen, die het korfbalspel in hart en nieren heeft zitten. Jarenlang speelde de korfbalfreak bij diverse clubs. In de jeugd bij Snel gestart om daarna de overstap te maken naar het Dordtse Oranje Wit. Via zijn vriendin en huidige partner werd Ijsselvogels uit Moordrecht zijn volgende club, waarna het afbouwen met vrienden bij het Zoetermeerse Meervogels plaats vond. Toch kwam er weer de lokroep van Ijsselvogels, waarna de trainerscarrière een logisch vervolg werd. “Ons ouderlijke gezin was vroeger met zes kinderen korfbalgek en groeide op bij Snel. Alleen mijn vader basketbalde. Van jongs af aan trok het korfbal mij enorm. Ik train nu nog jeugd en tweede team en straks dus de stap naar het hoofdtrainerschap. De gesprekken met de Technische Commissie bij ONDO waren een verademing. Je merkt écht dat de club in beweging is en ik mag daar op sportief gebied mijn steentje aan bijdragen. Ik heb er ieder geval gigantisch veel zin.”
Opbouwend kritisch
Waar Van de Burgt het korfballen dus met de paplepel kreeg ingegoten gaat de volgende generatie er in huize Van de Burgt vrolijk mee verder. Dochter India (15) en zoon Raph (14) spelen bij Nieuwerkerk in de de B1 en trainen ook bij Topsport Dordrecht en de jongste telg Jonah komt uit voor de D1, waar de coaching ook in handen is van vader Van de Burg. “Mijn vrouw heeft ook altijd gekorfbald en het zal dan toch best in de genen zitten. Ik ben een veeleisende trainer in het veld en een meelevende ouder langs de lijn. Ja, ik ben wel eens opbouwend kritisch op mijn spelers of op mijn kinderen Als je het maximale uit je carrière wilt halen zal je er in de jeugd al alles aan moeten doen. Plezier blijft torenhoog bovenaan staan, maar de wijze waarop je het spelletje beleeft én uitvoert moeten er kort achter staan is mijn opvating. Zeker als je in de hoogste teams speelt.”
Sportieve uitdaging
Bij ONDO gaat het dit seizoen, zowel op het veld-als in de zaal sportief voor de wind. De stap naar de overgangsklasse ligt dan ook in het plan van de vereniging, die haar thuiswedstrijden in de Westlandhal afwerkt. Van de Burgt neemt deze sportieve uitdaging met beide handen aan. “De selectie is jeugdig en er is veel variatie aan kwaliteit, ervaring en potentie. Tel daar bij op dat jeugd bij ONDO op het hoogste niveau speelt en je komt tot de conclusie dat deze club aan de weg timmert.”
Aantrekkingskracht
Van de Burgt, in het dagelijks leven teamleider van De Meerpaal, een VMBO-opleiding in Rotterdam, haalt naast het sportieve gedeelte ook de betrokkenheid van de Westlandse club aan. “Er heerst hier een échte dorpscultuur en je merkt dit ook aan de sfeer rondom de wedstrijden. De hal is nu al redelijk gevuld, maar naar mate je hoger gaat spelen gaat dit nog meer aantrekkingskracht krijgen. Vergis je niet in de korfbalsport an sich. Bij de grote ploegen uit de korfballeague als PKC en Fortuna komt relatief veel publiek.”
Het interessante aan korfbal is volgens Van de Burgt, wiens ploegen zich vaak onderscheiden middels een sterk verdedigend vlak, het feit dat korfbal de enige teamsport is met een combinatie mannen en vrouwen. Ook het feit dat er niet gelopen mag worden met een bal is bepalend. “Er zijn in het veld altijd enorm veel lopende acties. De timing van het elkaar vrijspelen is een vorm van non-verbale communicatie. Dat maakt dat iedereen continue in beweging is en dat je elkaar uitermate goed moet aanvoelen. Creativiteit en differentiatie is de sleutel naar succes.”






Meer nieuws uit Westland?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie