Westlandse brouwers komen met ‘barrel-aged Afterbakkie’

Westland - Westlandse Bierbrouwerij ZWOL brengt deze week een nieuw speciaalbier op de markt. De brouwerij introduceert een tijdelijk verkrijgbare barrel-aged versie van Afterbakkie, een imperial stout die ruim 15 maanden heeft gerijpt op bourbonvaten.
Volgens de brouwers zorgt die rijping voor extra lagen in de smaak. ZWOL bracht in 2024 voor het eerst een bier uit dat langdurig was gerijpt op eikenhouten bourbonvaten. De reacties op die barrel-aged quadrupel waren volgens de brouwerij aanleiding om de vaten opnieuw te gebruiken, nu voor Afterbakkie.
“Onze Afterbakkie heeft van zichzelf al een bijzondere smaakbeleving doordat we zes verschillende moutsoorten gebruiken,” vertelt brouwer Ad Zwinkels. “Dat zorgt voor subtiele tonen van koffie en chocolade, met een licht zoetje.”
Daarna kreeg het bier een rijping van ruim 15 maanden op bourbonvaten. “Dat voegt extra lagen toe aan de smaak,” aldus Zwinkels. “Je proeft de warme tonen van de bourbon en het eikenhout geeft het bier meer diepte en een stevig karakter.”
Ook voor de brouwers zelf blijft het proces bijzonder, zegt collega-brouwer Marty Olsthoorn. “Je brouwt het bier, vult de vaten en moet vervolgens bijna een jaar wachten om te ontdekken wat het resultaat is. Na het proeven hadden we opnieuw het gevoel dat we de jackpot hebben gewonnen.”
Van deze speciale editie is ongeveer 500 liter beschikbaar. Volgens de brouwerij is het bier verkrijgbaar bij vrijwel alle slijterijen in het Westland. De officiële introductie is tijdens het Eiber Bierfestival op 20 en 21 maart in Den Haag.






Meer nieuws uit Westland?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie