Fiets- en wandeltocht in Naaldwijk steunt meisjes in Kenia

Nieuws
Afbeelding
(Foto: )

Naaldwijk - Op Tweede Pinksterdag, maandag 25 mei, wordt de Westland Pinkster Classic 2026 gehouden. De fiets- en wandeltocht start en eindigt bij De Slimmerick aan het Havenplein in Naaldwijk. De opbrengst gaat dit jaar naar de Girls Empowerment Foundation, een Westlandse stichting die kansarme meisjes in Kenia helpt met onderwijs.

De Westland Pinkster Classic is een jaarlijkse tocht van Westland Helpt Afrika. Deelnemers kunnen wandelen of fietsen. Wandelaars kunnen kiezen uit routes van 7, 10 of 15 kilometer. Fietsers kunnen kiezen uit 25, 40 of 100 kilometer.

Start in Naaldwijk

De start van de wandel- en fietstochten is tussen 10.00 en 13.00 uur. Alleen de fietstocht van 100 kilometer start eerder, tussen 09.00 en 10.00 uur. Inschrijven kan op de dag zelf op het Havenplein bij De Slimmerick. Vooraf aanmelden kan ook via https://www.westlandhelptafrika.nl/inschrijvingen/.

Volgens organisator Jacques van Geest van Westland Helpt Afrika is er samen met vrijwilligers gewerkt aan verschillende routes. Ook is er bij de start en onderweg iets te eten en te drinken voor de deelnemers. Bij start en finish komt een plein met muziek.

“Het is zo leuk om dit te doen! Allerlei mensen samenbrengen op een mooie zonnige dag in het historische Naaldwijk die samen lekker sportief bezig zijn voor een enorm goed doel.”

Onderwijs in Kenia

Het goede doel is dit jaar de Girls Empowerment Foundation. Deze stichting zet zich in voor meisjes in ontwikkelingslanden. In Kenia worden onder meer meisjes opgevangen die geen thuis, eten, kleding of onderwijs hadden.

De stichting werkt aan een schoolgebouw met een laboratorium voor praktijkonderwijs. Met de opbrengst van de Westland Pinkster Classic wil Westland Helpt Afrika helpen bij de inrichting van dat lokaal.

“Dit jaar hebben we voor GEF gekozen omdat zij bezig zijn met het bouwen van een schoolgebouw waar een laboratorium in zit voor praktijkonderwijs. De meisjes die zij steunen proberen ze met dit praktijkonderwijs een mooie toekomst te bieden waar ze voor zichzelf kunnen zorgen. Maar zo’n nieuw lab moet wel goed ingericht worden, dus wij hopen ze daar samen met de deelnemers mee te kunnen helpen!”

De Girls Empowerment Foundation vangt inmiddels 70 meisjes op in de leeftijd van 4 tot 19 jaar. Van hen zitten er 40 op de basisschool, 20 op het voortgezet onderwijs en 10 volgen een beroepsopleiding. Ook wonen er 8 meisjes met albinisme in het opvanghuis.

Westlandse stichting

Westland Helpt Afrika bestaat sinds 2004. De stichting ondersteunt kleinschalige ontwikkelingsprojecten in Afrika, vaak opgezet door Westlanders. De steun richt zich vooral op onderwijs, medische zorg en onderdak.

Meer informatie staat op https://www.westlandhelptafrika.nl/ en www.girlsempowerment.nl.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Meer nieuws uit Westland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: