Westland sport en beweegt: Westlandse Sportweek trekt honderden deelnemers

WESTLAND - De Westlandse Sportweek is opnieuw een groot succes geworden. Tien dagen lang maakten inwoners van alle leeftijden kennis met het brede sport- en beweegaanbod in de gemeente. Westland Actief organiseerde het evenement samen met tientallen partners.
Honderden kinderen in beweging
De Westlandse Urban Jam was een van de publiekstrekkers. Ongeveer 250 kinderen en jongeren kwamen samen voor een middag vol urban sport en cultuur. Organisator Dreams noemde het achteraf “een dag om nooit te vergeten” en “een onwijs succes.” De Buitenspeelmiddag trok nog meer bezoekers: zo’n 300 kinderen deden mee. Rombout Academy vatte de sfeer bondig samen: “Wat een dag!”
Ook senioren actief
De sportweek bood ook voor ouderen een vol programma. Tijdens de 55+ Sport- en Beweegdag kwamen meer dan 100 deelnemers samen om beweegactiviteiten uit te proberen en nieuwe contacten te leggen.
Van ponyrijden tot schaken
Naast de grote evenementen organiseerden lokale verenigingen, sportaanbieders en maatschappelijke organisaties verspreid door Westland tientallen clinics, proeflessen en beweegactiviteiten. Inwoners konden kennismaken met onder meer badminton, voetbal, korfbal, atletiek, yoga, fitness, bootcamp, wandelen, schaken, jeu de boules en ponyrijden.
Westland scoort hoog
De grote opkomst past in een bredere trend. Uit cijfers van NOC*NSF blijkt dat ruim zeven op de tien inwoners van Westland wekelijks sport — hoger dan in vergelijkbare gemeenten. Tegelijkertijd voldoet niet iedere jongere aan de landelijke beweegrichtlijnen. Activiteiten als de Urban Jam en de Buitenspeelmiddag spelen daar op in door kinderen en jongeren te laten ervaren dat bewegen overal kan.
“Overal zagen we mensen nieuwe sporten ontdekken, samen actief zijn en vooral veel plezier beleven. De betrokkenheid van inwoners, sportaanbieders en organisaties was enorm. Dat is precies waar de Westlandse Sportweek om draait”, zegt Damen.
Blik vooruit: marathon in aantocht
Het sportieve najaar is nog niet voorbij. De komende weken verschuift de aandacht naar de NN Marathon The Hague door Westland. Samen met basisscholen werkt Westland Actief toe naar het evenement via een scholenprogramma met atletiekclinics en beweegactiviteiten. Op de dag van de marathon zelf zijn er diverse sport- en speelzones voor inwoners van alle leeftijden.
“De Westlandse Sportweek laat zien wat er mogelijk is als verenigingen, maatschappelijke organisaties, scholen en inwoners samen in beweging komen”, aldus Damen. “Die lijn trekken we de komende weken graag door richting de NN Marathon The Hague door Westland. Ook daar willen we zoveel mogelijk inwoners inspireren om te ontdekken, te bewegen en te genieten.”









Meer nieuws uit Westland?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie