Natuurzwemplekken: hier kun je het beste zwemmen en verkoeling zoeken in de Zaanstreek

Nieuws
Let er wel op dat je alleen zwemt op officieel aangewezen zwemlocaties.
Let er wel op dat je alleen zwemt op officieel aangewezen zwemlocaties. (Foto: archief)

ZAANSTREEK - De zomer is begonnen en de temperaturen stijgen. Je kunt binnen zitten met de ventilator aan of naar buiten en verkoeling zoeken in het water. Er zijn een hoop natuurzwemplekken in de Zaanstreek en omgeving. Hieronder een lijstje met de 7 bekendste plekken.

Binnen gemeente Zaanstad zijn er twee officiële zwemlocaties. Dat zijn Jagersplas en Het Twiske. In Wormerland is dat Het Zwet.

De andere locaties liggen net buiten de gemeentegrenzen, maar worden door veel Zaankanters gebruikt. Let er wel op dat je alleen zwemt op officieel aangewezen zwemlocaties. Daar wordt namelijk de waterkwaliteit regelmatig gecontroleerd.

Dit zijn de bekendste plekken:

  • Het TwiskeOostzaan

    • Groot recreatiegebied met meerdere zandstranden, ligweides en ondiepe zwemzones.

    • Bekende strandjes zijn onder meer Kure Jan Strand, Schoorlstrand en Baaiegat.

  • JagersplasZaandam (Jagersveld)

    • De bekendste officiële zwemlocatie van Zaanstad.

    • Meerdere strandjes, speelvoorzieningen en veel ruimte om te zonnen.

  • Het ZwetWormer

    • Populaire zwemplek aan de rand van Wormer.

    • Vooral geliefd bij inwoners uit Wormerland tijdens warme zomerdagen.

  • DoesstrandOostzaan (Twiske)

    • Rustig zandstrand aan het Twiske, geschikt voor gezinnen.

  • VennegatstrandOostzaan (Twiske)

    • Kleinere zwem- en recreatieplek in Het Twiske.

  • ZwemsteigerZaandijk

    • Zwemsteiger aan de Zaan, gebruikt voor recreatief zwemmen wanneer de omstandigheden veilig zijn. Ga vooral niet te ver de rivier De Zaan op vanwege scheepvaart.

  • ZwaansmeerUitgeest

    • Het Zwaansmeer is een fijne plek om te zwemmen en zonnen. Makkelijk bereikbaar via Krommeniedijk met de fiets en met de auto via de provinciale weg.

Controleer voor vertrek altijd de actuele waterkwaliteit via Zwemwater.nl of de Zwemwater-app.

Mocht je liever niet in natuurwater zwemmen? Dan kan je terecht bij Zwembad De Crommenije in Krommenie of Het Zwet Zwembad in Wormer.

Meer nieuws uit Wormerland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: